WSPÓLNOTA ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM “MICHAEL” służy pomocą w realizacji misji powierzonej Kościołowi przez Chrystusa: ewangelizacji świata, nawróceniu, zbawieniu i uświęceniu ludzi.

Współtwórcą wspólnoty był ks. Krzysztof Pelc, w parafii wspólnota jest obecna od 1994 roku.

Znaczna część Wspólnoty odbyła dwuletnią tzw. “Szkołę Animatora”, rekolekcje “Uzdrowienie wspomnień”, a także innego rodzaju rekolekcje (Eucharystyczne, Akceptacja Siebie, Ku dojrzałości chrześcijańskiej, Boże drogi zbawienia, Kurs Pawła, Kurs Filipa), większość osób uczestniczyła w wielu weekendach formacyjnych. Wspólnota funkcjonuje w taki sposób, że “składa się” z grup dzielenia (Słowem Bożym i życiem), z animatorami odpowiedzialnymi za funkcjonowanie tych grup. Kapłan wraz z liderem i animatorami tworzą tzw. grupę pastoralną, odpowiedzialną za funkcjonowanie Wspólnoty, podział na grupki dzielenia, wyłanianie osób do poszczególnych służb we Wspólnocie (grupka rozeznająca, grupki modlitwy wstawienniczej, modlitwy osłonowej, itp.).

Formacja Wspólnoty urzeczywistnia się również poprzez uczestnictwo poszczególnych osób w rekolekcjach i weekendach proponowanych przez Centrum Formacji Odnowy w Duchu Świętym “Wieczernik” w Magdalence, jak również w rekolekcjach wakacyjnych naszej Wspólnoty prowadzonych przez księdza opiekuna. Ponadto Wspólnota organizuje wyjazdy na coroczne ogólnopolskie czuwania w Częstochowie.

Spotkania modlitewno-formacyjne Wspólnoty (katechezy, grupki dzielenia, medytacje, rozważanie Słowa Bożego – z tzw. echem Słowa, adoracje Najświętszego Sakramentu, Msze Św. wspólnotowe) odbywają się we wtorki o godz. 19.00.

Na nasze spotkania może przyjść każdy zagubiony, każdy czujący pustkę, każdy kto czuje, że musi odmienić swoje życie, każdy kto pragnie odnaleźć miłość o objęciach kochającego Boga ale i wszyscy czujący radość ze spotkania z Bogiem. Nie jest dla nas ważne skąd przychodzicie, liczy się jedynie to, że chcecie odnowić swoje życie – ponieważ tylko w Jego Miłości jest nasze uzdrowienie. Jesteśmy Wspólnotą osób w szerokim przedziale wiekowym, ale nie stanowi to dla nas żadnego problemu, bo wszyscy tak samo z radością wychwalamy Boga

Opiekunem wspólnoty jest ks. Wojciech Szymański CSMA, a liderem Grzegorz Gołębiewski.

https://michaelbem.odnowa.org/