RODZINNE ŚWIĘTOWANIE NIEDZIELI – w parafii od stycznia 2014 roku. Formuła wspólnoty została podpatrzona na spotkaniach Rodzinnego Świętowania Niedzieli w Ursusie w Warszawie. Pod koniec 2013 poprosiliśmy ks. proboszcza Rafała Kamińskiego o możliwość organizowania takich spotkań w parafii na Bemowie. Spotkania rozbudowaliśmy o katechezę.

Zauważyliśmy, jak wiele rodzin ma problemy, przechodzi kryzysy i nie wie jak sobie z tym radzić. Wiemy, że potrzebna jest modlitwa, ale również i praktyczna wiedza. Dlatego chcieliśmy, aby na Bemowie odbywały się cyklicznie spotkania z osobami, które mają wiele do powiedzenia (są swojego rodzaju ekspertami) w temacie małżeństwa i rodziny. Całość może przypominać studium nad małżeństwem i rodziną.

W każdą drugą niedzielę miesiąca organizujemy spotkania w formie katechezy głoszonej przez księdza oraz wykładu zaproszonego gościa. Katechezy i wykłady poruszają tematy związane bezpośrednio z rodziną np. relacje małżeńskie, wychowanie, zagrożenia duchowe itp. Poprzedzone są one Mszą św. z udziałem dzieci.

Organizujemy również spotkania dla mężczyzn prowadzone przez  terapeutę i doradcę rodzinnego. Jesteśmy otwarci na różne osoby, także spoza Kościoła, dlatego spotkania te odbywają się w bardzo luźnej atmosferze lecz w duchu katolickim, gdzie poprzedzamy je i kończymy krótką modlitwą. Często w formie świadectwa próbujemy znaleźć wspólnie drogę do stania się lepszym mężczyzną w swoim domu.

Od czasu do czasu organizujemy tzw. Dzień Gier Planszowych. Są to spotkania, na których każdy może przyjść i pograć w gry planszowe i po prostu mile spędzić niedzielne popołudnie. Tym sposobem chcemy zachęcać rodziców do tego, aby wspólnie ze swoimi dziećmi potrafili pożytecznie spędzać wolny czas. Chcemy pokazać, że pomimo czasów, w którym w domach króluje telewizja, internet, tablet, smartfon, jest alternatywa. W porównaniu z powyższymi łączy, spaja rodzinę, a nie dzieli i separuje.

Nasze spotkania odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 (Kaplica Aniołów), spotykamy się w sali konferencyjnej domu zakonnego.