Ogłoszenia parafialne

Start / Ogłoszenia / Ogłoszenia parafialne

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
9.05.2021 r.

 

1.    Msze święte w dniu dzisiejszym odprawiane są według porządku niedzielnego z dodatkowymi mszami o godz. 15.00 i 16.30.

2.    Kto nadal boi się zgromadzeń niedzielnych, ma możliwość uczestniczenia we Mszy św. w dni powszednie gdy jest mniej osób. Wszystkich, którzy nie przystąpili do spowiedzi przed świętami wielkanocnymi, zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi w obecnym czasie (spowiadamy podczas każdej Mszy św. i wieczorem od 21.00 – 22.00 oprócz niedzieli w Kaplicy Aniołów). Przypominamy, że jedno z przykazań kościelnych zobowiązuje nas do przystąpienia do Komunii św. w okresie do uroczystości Trójcy Świętej, tj. do dnia 30 maja.

3.    W dniach 9-11 maja przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje i za głodujących.

4.    Przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwa majowe. Odprawiane są w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, w niedzielę i uroczystości o godz. 17.30.

5.    W czwartek, 13 maja obchodzić będziemy wspomnienie M.B. Fatimskiej, a zarazem rocznicę pierwszego objawienia fatimskiego. W naszej parafii rozpoczynamy w tym dniu Nabożeństwa Fatimskie. O godz. 18.00 będzie Msza św., po niej litania loretańska i różaniec fatimski przy ołtarzu maryjnym (tajemnice radosne). Prosimy przynieść ze sobą świece. Nie będzie niestety procesji światła. Mamy nadzieję, że będzie to możliwe w kolejnych miesiącach.

6.    W piątek  rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego, która będzie odprawiana podczas Nabożeństwa Majowego.

7.    W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8.    Przypominamy, że za dwa tygodnie – 22 maja (w sobotę) – przeżywać będziemy ogólnopolskie obchody Jubileuszu 100-lecia zatwierdzenia Zgromadzenia św. Michała Archanioła. W godzinach od 10.00 – 16.00 trwać będzie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa pt. „Stulecie kanonicznego zatwierdzenia Zgromadzenia Św. Michała Archanioła – w której będzie można uczestniczyć osobiście lub poprzez Internet.
O godz. 18.00 w naszym kościele sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem J. E. ks. biskupa Michała Janochy, po której nastąpi Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz Gala wręczenia medalu Benemerenti. Szczegółowy program obchodów znajduje się na stronie internetowej parafii.

9.    Bardzo dziękujemy za ofiary na utrzymanie kościoła i domu zakonnego, składane na tacę oraz wpłacane na konto bankowe parafii. Bóg zapłać.

10.    W sklepiku parafialnym można nabywać prasę katolicką.

11.    Wszystkim życzymy obfitości Bożych łask płynących od Jezusa Zmartwychwstałego, pokoju w sercu oraz zapewniamy o naszej bliskości i modlitwie.

ks. proboszcz Kazimierz Joniec CSMA