Artykuły

Ks. Jerzy Góralewicz

Ks. Jerzy Paweł Góralewicz urodził się 21 lipca 1981 roku. Święcenia kapłańskie otrzymał 22 maja 2010 roku, po świeceniach pełnił posługę kapłańską w Toruniu. Ks. Jerzy jest katecheta w Gimnazjum  nr 83, jest również Moderatorem Oazy oraz Duszpasterzem Młodzieży Akademickiej. Imieniny: 23 kwietnia.

Ks. Marek Posełkiewicz

Ks. Marek Posełkiewicz urodził się 20 grudnia 1971 roku w Kołaczycach k. Jasła. Święcenia kapłańskie otrzymał 16 maja 1998 roku. W latach 2004-2007 pracował na Bemowie jako duszpasterz i katecheta w SP nr 321. Ostatnio posługiwał w parafii św. Andrzeja Boboli w Markach.

Od sierpnia 2014 roku pełni funkcję dyrektora Ośrodka Wychowawczo-Profilaktycznego „MICHAEL”. Opiekuje się Galerią Anielską oraz Kursem ALFA. Imieniny: 25 kwietnia.

Ks. Mateusz Szerszeń

Ks. Mateusz Szerszeń urodził się 8 września 1987 r. w Tarnobrzegu. Pochodzi z michalickiej parafii w Stalowej Woli. Ukończył studia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 24 maja 2014 roku w Krakowie. W naszej parafii posługuje od 7 sierpnia 2014 roku. Ks. Mateusz jest katechetą w Szkole Podstawowej Nr 321 oraz duszpasterzem dzieci. Przygotowuje dzieci do pierwszej Komunii świętej, a także jest opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza. Imieniny: 21 września.

Kl. Tomasz Łepek

Tomasz Łepek urodził się 6 pażdziernika 1983 roku w Bydgoszczy. Studia filozoficzne ukonczył na Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie a teologiczne w Wyższej Szkole Filozoficzno-Teologicznej w Sankt Augustin w Niemczech. Od 2010 roku przebywał we wspólnocie zakonnej przy Katolickim Gimnazjum w Markach koło Warszawy, gdzie służył swoją pomocą., jednocześnie studiując podyplomowo teologię duchowości w sekcji Collegium Bobolanum przy Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Tomasz jest katechetą w nowopowstałej Szkole Podstawowej nr 357 na Bemowie, uczy w klasach pierwszych i drugiej. Imieniny: 29 grudnia.

Ks. Krzysztof Pelc

Ks. Krzysztof Pelc urodził się 25 listopada 1966 roku. Święcenia kapłańskie otrzymał 2 maja 1993 roku w Krakowie z rąk biskupa Jana Chrapka. Pierwszą jego placówką było Bemowo, gdzie również podjął studia z zakresu teologii środków społecznego przekazu. W roku 2004 został skierowany do pracy w formacji, najpierw jako mistrz nowicjatu w Pawlikowicach, a następnie jako prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Po powrocie do naszej parafii powierzono mu opiekę nad Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym, pracę w kancelarii parafialnej (wtorek rano oraz czwartek rano i po południu) oraz prowadzenie gazetki „Nasza Parafia”. Imieniny: 25 lipca.

Nowa galeria zdjęć - Złoty i Diamentowy Jubileusz Małżeństwa

NASZA SIEĆ

Ośrodek Michael Galeria Anielska Służba liturgiczna ołtarza Biblioteka JP2 Klub piłkarski Uskrzydleni
Powrót do góry