Artykuły

1% na CARITAS

349Szanowni Państwo!
Rozpoczął się okres rozliczeń podatkowych za 2013 rok. Wszyscy jesteśmy płatnikami, nawet ci z nas, którzy przeszli na emeryturę bądź korzystają z renty inwalidzkiej. A jako płatnicy podatków mamy możliwość przekazania 1% na wybraną organizację pożytku publicznego. Dzięki Państwa ubiegłorocznym deklaracjom odzyskaliśmy od fiskusa 1600 złotych, które zostaną rozdysponowane zgodnie z regulaminem precyzującym sposoby i warunki użycia tych środków finansowych.W naszym przypadku będzie to pokrycie kosztów wyżywienia dla podopiecznych Ośrodka MICHAEL, a także wysokich kosztów leczenia przewlekle chorej Parafianki, która bez tej pomocy nie mogłaby podjąć i kontynuować kuracji ratującej życie i zdrowie. Bez Państwa odpisów podatkowych nie byłoby to możliwe. Dlatego i w tym roku bardzo prosimy o wsparcie w tej sprawie. Wolontariuszki posługujące w PZ Caritas chętnie pomogą wypełnić deklaracje podatkowe tym, którzy będą mieli z tym kłopot. Wystarczy zgłosić taką potrzebę w kiosku parafialnym i umówić się na konkretny termin. Od Państwa dobrej woli zależy, czy odpis podatkowy zostanie przeznaczony na dobry i uczciwy cel – pomoc bliźniemu. Razem możemy bardzo wiele, a kilkaset drobnych nawet kwot uczyni czyjeś życie lepszym, ulży w chorobie, wspomoże zdolne dziecko niezamożnych rodziców w rozwijaniu talentu lub po prostu uratuje od głodu.
Prosimy zatem o przeczytanie apelu Caritas AW i zadeklarowanie 1% na tę organizację ze wskazaniem na Parafialny Zespół Caritas przy parafii M.B.Królowej Aniołów na Bemowie. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.

Jak co roku możesz sprawić, że 1% Twojego podatku dochodowego trafi nie do wspólnego worka podatkowego a bezpośrednio do ludzi potrzebujących pomocy.
Zaufaj nam! Zrobimy dobry użytek z Twoich pieniędzy.
Przekaż swój 1% na Caritas Archidiecezji Warszawskiej!
Pracujemy na rzecz najuboższych od 20 lat. Prowadzimy blisko dwadzieścia placówek pomocy otaczając opieką zaniedbane dzieci, ludzi bezdomnych, chorych, niedołężnych i umierających. Przez nasze punkty pomocy przewijają się tysiące ludzi.
Aby zadysponować na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej kwotą jednego procenta swojego podatku dochodowego należy:
- znaleźć w formularzu PIT część zatytułowaną: „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego”;
- wpisać pod odpowiednią pozycją numer KRS Caritas AW – 0000225750;
- wpisać pod następną pozycją kwotę 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
Jeśli chcesz przeznaczyć 1% na szczegółowy cel, należy w następnej części zeznania zatytułowanej „Informacje uzupełniające”:
- pod odpowiednią pozycją wskazać ten cel (może nim być np. działalność Parafialnego Zespołu Caritas w określonej parafii);
- pod następną pozycją przez postawienie krzyżyka wyrazić zgodę na przekazanie przez Urząd Skarbowy do Caritas AW Twojego imienia, nazwiska, adresui wysokości przekazanej kwoty, co umożliwi nam zadysponowanie środkami na cel szczegółowy .

Może zatem warto wypełnić PIT-37 i złożyć go w Urzędzie Skarbowym na Białobrzeskiej. Jak to uczynić? We wzmiankowanym US (dla mieszkańców Bemowa jest to US przy ul. Białobrzeskiej 52, na Ochocie, nieopodal Hali Kopińska) należy pobrać formularz PIT-37 (najlepiej 2 egzemplarze) lub wypełnić go w bezpłatnym programie pobranym np. ze strony Caritas AW, poczekać na wykaz rocznych dochodów z ZUS, a następnie wypełnić samodzielnie lub zgłosić taką chęć wolontariuszom PZC (np. w kiosku parafialnym). Ważne jest wypełnienie na stronie 3 części H –rubryki 122 (tu wpisujemy numer KRS - np. 0000225750 dla Caritas AW), 123 (tu wpisujemy odliczoną kwotę) oraz w części I rubryki 124 (tu wpisujemy docelowego adresata – w naszym przypadku „dla PZC przy parafii M.B. Królowej Aniołów na Bemowie”) i wreszcie rubryki 125 (X=wyrażam zgodę na przekazanie obliczonej kwoty). Tak wypełniony formularz gotowy jest do wysłania drogą tradycyjną bądź mailową. Powtórzmy jeszcze raz – razem możemy zmienić świat na bardziej przyjazny dla osób potrzebujących naszej pomocy.

Roraty na Bemowie A.D. 2014

NASZA SIEĆ


Ośrodek Michael Galeria Anielska Schola parafialna Służba liturgiczna ołtarza
 
Biblioteka JP2 Klub piłkarski Uskrzydleni
Powrót do góry