Nawiedzenie Figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano

św. Michał Archanioł z Góry Objawień na GarganoJuż 12 kwietnia w niezwykłą podróż po Polsce wyruszy figura św. Michała z Groty Objawień na Gargano. W trakcie trwającej do końca roku peregrynacji odwiedzi ona ponad 50 parafii i kaplic, a kulminacją jej wizyty będą uroczystości odpustowe 29 września w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Uroczyste rozpoczęcie wędrówki już w najbliższy piątek w michalickiej Parafii Matki Bożej Fatimskiej i bł. Bronisława Markiewicza w Słupnie.

W ramach uroczystości peregrynacyjnych w parafiach wierni uczestniczyć będą mogli w nabożeństwach z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów oraz błogosławieństwie osób chorych, starszych i dzieci. Będzie również możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła oraz zawierzenia siebie i swojej rodziny opiece Wodza Niebieskiego. Uroczystej „anielskiej” liturgii towarzyszyć będą homilie i konferencje tematyczne z udziałem kapłanów ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła oraz pokazy filmów związanych z Grotą Objawień na Górze Gargano.

Figura św. Michała Archanioła z Sanktuarium na Gargano wykonana została w roku 1507 przez rzeźbiarza Andreo Contucciego zwanego Sansovino. Przedstawia ona Księcia wojsk niebieskich w stroju legionisty rzymskiego, pod którego stopami leży pokonany Szatan. Pomysłodawcą stworzenia figury był kard. Antonio z Monte San Savino. Sanktuarium św. Michała Archanioła powstało na Górze Gargano na pamiątkę objawień archanielskich jakie miały tam miejsce w końcu V wieku. Jest to jedyna świątynia na świecie nie poświęcona ludzką ręką. Do dziś przybywają tam rokrocznie miliony pielgrzymów, wśród których miejsce zasłynęło niezwykłymi łaskami, które można tam wyprosić. Naszą michalicką parafię na Bemowie św. Michał Archanioł z Góry Objawień na Gargano odwiedzi w dniach 26-28 kwietnia 2013 roku. Rozpoczęcie uroczystości - godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

SZCZEGÓŁOWY PLAN NAWIEDZENIA

26 kwietnia (piątek)
17.30 – Nabożeństwo oczekiwania
18.00 – Uroczyste powitanie figury św. Michała Archanioła przy bramie świątyni, procesja do kościoła, Msza św. z nauką