Artykuły

Piknik Rodzinny "Z Aniołami na Bemowie"


Z Aniołami na BemowieKolejny Piknik Rodzinny „Z Aniołami na Bemowie” przeszedł do historii jako wspaniałe spotkanie dzieci, młodzieży i dorosłych w atmosferze zabawy, rekreacji, sportu i doświadczenia wartości duchowych. Organizatorzy: Dzielnica Bemowo, Dom Zakonny Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła, Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów na Bemowie, Ośrodek Wychowawczo-Profilaktyczny „Michael” oraz Siostry Michalitki mogli cieszyć się nie tylko sprzyjającą pogodą, ale także liczną frekwencją całych rodzin z Bemowa. Zawitali do nas także goście z ościennych dzielnic Warszawy oraz laureaci ogólnopolskich anielskich konkursów z plastyki i fotografii. Jednym słowem – gospodarze gościli przybyłych niemal z całej Polski. Największe jednak uznanie zyskaliśmy w oczach mieszkańców Dzielnicy Bemowo. Patronat nad piknikiem objął Przełożony Generalny Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła ks. Kazimierz Radzik oraz Proboszcz Parafii Matki Bożej Królowej Aniołów na Bemowie ks. Józef Groński. Nie zabrakło przedstawiciela Dzielnicy Bemowo, Zastępcy Burmistrza Pana Alberta Stomy.

Punktualnie o godz. 11.00, 24 września 2011 roku organizatorzy oficjalnie otworzyli II PIKNIK RODZINNY „Z ANIOŁAMI NA BEMOWIE”, który trwał do późnych godzin wieczornych w niedzielę. Zakończeniem spotkania był Jubileuszowy Koncert Polifonicznego Chóru Sonante. Ponadto w niedzielę na każdej Mszy św. homilię głosił Redaktor Dwumiesięcznika „Któż jak Bóg” ks. Piotr Prusakiewicz CSMA.

Na terenie wokół Kościoła Matki Bożej Królowej Aniołów, w otwartych pomieszczeniach domu parafialnego i szeroko otwartych poszczególnych sekcjach Ośrodka Wychowawczo-Profilaktycznego „MICHAEL” dokonała się prezentacja „aktywności” w sferze fizycznej, muzycznej, sportowej, opiekuńczo-wychowawczej, intelektualnej oraz duchowej. W programie znalazły się prezentacje Biblioteki im Jana Pawła II, Parafialnej Grupy Caritas, Oazy Dzieci Bożych, Oazy Młodzieżowej, Duszpasterstwa Studentów, Rodzin Nazaretańskich, Kół Różańcowych, Odnowy w Duchu Świętym, Kościoła Domowego i Służby Liturgicznej Ołtarza (ministrantów). Z wielkim powodzeniem zaprezentowały się sekcje Ośrodka Michael: Oratorium, Przystań u Michała, Ścianka Wspinaczkowa, Polifoniczny Chór Sonante, Studio Muzyczne, Siłownia i Sekcja Trójboju Siłowego, Sekcje Taneczne, Zajęcia Fotograficzne, Klub Seniora, Rodzina Kolpinga, Galeria Anielska i Samoobrona.

W czasie pikniku każdy mógł także wstąpić na modlitwę do Kaplicy Aniołów, gdzie poszczególne grupy parafialne adorowały Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie.

Na festynie zostały również ogłoszone wyniki ogólnopolskich konkursów w dziedzinie plastyki i fotografii „Zobacz Anioła – Aniołowie są wśród nas”. Nagrodzone i wyróżnione prace można oglądać w galerii sztuki www.anielska.com.pl oraz w Sali Widowiskowo-Teatralnej im. Biskupa Jana Chrapka. Setki prac o tematyce anielskiej zostały wyeksponowane w ramach międzyszkolnego konkursu anielskiego. W tym przypadku również nie obyło się bez nagród i wyróżnień. Dziękujemy za udział w anielskich konkursach dzieciom i młodzieży, a nade wszystkio kapłanom, siostrom zakonnym i katechetom zaangażowanym w to anielskie dzieło.

Niezwykłą atrakcją pikniku były gry i zabawy przygotowane przez Dzielnicę Bemowo: dmuchany tygrys dla najmłodszych, basen z piłeczkami, wata cukrowa, konkursy zręcznościowe i zabawy z nagrodami, grill, trampolina, wyścigi dmuchanych cygar, plac zabaw dla małych dzieci, napoje, popcorn oraz kule w basenie. Na pikniku nie brakło Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej oraz pokazu udzielania pierwszej pomocy. Odbył się także pokaz motocyklowy, na którym zebrani zobaczyli „cruisera”, „ścigacze” oraz motor wyścigowo-torowy.

Największe oblężenia miała jednak scena, na której chcieli się zaprezentować wszyscy uczestnicy pikniku. Zanotowaliśmy wspaniały wstęp dzieci z Oratorium z towarzyszeniem zespołu ze Studia Muzycznego. Sukces odniosła Warszawska Orkiestra Gitarowa. Największą słuchalnością cieszyła się formacja ze Studia Muzycznego w składzie: Sebastian Iwanowicz, Wojciech Chromiński, Dagmara Plasota, Marcin Ruszkowski i ks. Rafał Szwajca. Pieśni uwielbienia w ich wykonaniu zabrzmiały profesjonalnie i urzekły słuchaczy. Kolejne zespoły także otrzymały gromkie oklaski.

W sferze duchowej gościliśmy także redakcję dwumiesięcznika „Któż jak Bóg” oraz Siostry Loretanki, które wydają czasopismo dla dzieci „Anioł Stróż”. Gościem specjalnym pikniku był Marek Jaromski z Radia Plus.

Wszystkim, szczególnie Zarządowi Dzielnicy i Wydziałowi Spraw Społecznych i Zdrowia Dzielnicy Bemowo dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu Pikniku Rodzinnego „Z Aniołami na Bemowie”. Był to wspaniały czas, kiedy rzeczywiście zobaczyliśmy aniołów dobroci, łagodności, przyjaźni, współpracy, dobrych natchnień, rodzinnej zabawy i odpoczynku.

ks. Mieczysław Kucel CSMA

Roraty na Bemowie A.D. 2014

NASZA SIEĆ


Ośrodek Michael Galeria Anielska Schola parafialna Służba liturgiczna ołtarza
 
Biblioteka JP2 Klub piłkarski Uskrzydleni
Powrót do góry