WSPÓLNOTA MŁODZIEŻOWA „W CIENIU SKRZYDEŁ” powstała w 2013 roku na bazie działającego w parafii Duszpasterstwa Akademickiego „Bemowo”. Osoby gromadzące się wówczas we wspólnocie nie były związane ze środowiskiem akademickim. Pragnęły jednak wspólnie się formować i gromadzić na modlitwie. Obecnie  gromadzimy zarówno studentów jak i osoby pracujące, w wieku od 18 do ok. 32 roku życia.

Angażujemy się w wydarzenia parafialne, np. Piknik Anielski. Wraz z innymi wspólnotami młodzieżowymi tworzymy ołtarz na Boże Ciało, prowadzimy różaniec w październiku o godz. 20:00, współorganizujemy bezalkoholową imprezę „Jędrzejki”, na której co roku bawi się ponad 300 osób. W okresie ferii oraz wakacji organizowane są kilkudniowe wyjazdy mające charakter rekolekcji wspólnotowych.

Włączamy się w oprawę Liturgii Słowa podczas Mszy Św. niedzielnej o godzinie 20:00 oraz prowadzimy na niej śpiew. Próbę śpiewu zaczynamy o godz. 18:30 w salce młodzieżowej w budynku Domu Zakonnego (schodami w dół).

Naszym celem jest formacja przygotowująca do życia wiarą i głoszenia Chrystusa w swoich środowiskach.

Z moderatorem ks. Michałem Mazurem zapraszamy Cię do wzięcia udziału w spotkaniach formacyjnych pt. „JESTEM CZWARTY” zaraz po Mszy Św. niedzielnej o godz. 21:00 w Kaplicy Aniołów. Jest to propozycja skierowana nie tylko do osób należących do wspólnoty W Cieniu Skrzydeł, ale także do wszystkich młodych ludzi, którzy mają już dość mówienia o Bogu, a zamiast tego woleliby spotkać Go osobiście i dowiedzieć się co On ma im do powiedzenia.

Dodatkowo zapraszamy na spotkania w czwartki o godz. 20:00 w salce młodzieżowej:

l i III czwartek miesiąca jest tematyczny – zgłębiamy prawdy wiary katolickiej, rozważamy aktualne problemy Kościoła i w odniesieniu do nich wymieniamy poglądy i prowadzimy dyskusję,

ll czwartek miesiąca – Msza Święta w Kaplicy Aniołów, po niej kolacja wspólnotowa,

lV czwartek miesiąca – integracja w różnej formie: film/planszówki/wyjście na kręgle/ognisko/inne.

Spotkania czwartkowe odbywają się w nieco luźniejszej atmosferze, a przekonasz się o tym, kiedy już do nas zawitasz. Wspólnota jest otwarta na nowych członków, chętnych do poszukiwania Boga i pogłębiania relacji z Nim we wspólnocie młodych ludzi.