Spotkanie kręgu biblijnego – scrutinia

Start / Aktualności / Spotkanie kręgu biblijnego – scrutinia
Spotkanie kręgu biblijnego – scrutinia

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach spotkań kręgu biblijnego chciałbym zaproponować kolejny sposób modlitwy Słowem Bożym. Scrutinia biblijne wyjaśniają Słowo Boże Słowem Bożym. Tak robili m. in. Ojcowie Kościoła. Stanowią dobry początek wchodzenia w modlitwę kontemplacyjną i pogłębiają znajomość Pisma świętego. Zwyczajnie każdy sam dobiera sobie fragmenty. Na potrzeby kręgu proponuję „gotową” medytację fragmentu biblijnego i kolejnych scrutiniów, które je wyjaśniają i pogłębiają. Zachęcam do samodzielnego wybierania fragmentów i przeprowadzania medytacji w podobny sposób. Wiem, że nie wszystkim może odpowiadać ta forma spotkania ze Słowem, ale wierzę, że jest ona niezwykle ubogacająca dla tych, którzy są już bardziej doświadczeni w spotykaniu się z Jezusem przez słowa Pisma. Życzę dużo Bożego światła i do dzieła!

ks. M. Szerszeń

Pobierz Scrutinia biblijne>>>