Komunikat

Start / Bez kategorii / Komunikat

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26.04.2020 r.

 1. Przeżywamy 3 Niedzielę Wielkanocną jako Niedzielę Biblijną, rozpoczynającą Tydzień Biblijny. Zachęcamy do codziennego czytania i rozważania Słowa Bożego.
 2. Dziś Msze święte w naszym kościele są odprawiane według porządku niedzielnego. Będą dwie dodatkowe Msze o godz. 15.00 i 16.30. Może w nich uczestniczyć: w kościele 70 osób i w Kaplicy Aniołów – 20 osób (w sumie 90 osób). W kaplicy będzie równoległy przekaz głosowy z dużego kościoła.
 3. W dalszym ciągu trwa stan epidemii. Wszystkich zachęcamy do przestrzegania zaleceń sanitarnych i wszystkich środków ostrożności. Osoby, które boją się zakażenia, w dalszym ciągu mogą korzystać z dyspensy ks. Kardynała od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej, która pozostaje aktualna do odwołania.
 4. Tych którzy nie przyjdą do kościoła prosimy o udział w Eucharystii poprzez środki przekazu, w gronie rodzinnym, przyjmując Komunię św. duchową. Tym, którzy o to poproszą udzielimy też Komunii sakramentalnej w Kaplicy Aniołów w przerwach miedzy mszami: od 7.00 do 14.00 i po Mszach popołudniowych.
 5. W dalszym ciągu ze względów bezpieczeństwa aktualna pozostaje zachęta Księży Biskupów do przyjmowania Komunii św. na rękę, chociaż szanować należy prawo każdego do przyjmowania Komunii św. do ust. Z tego powodu na każdej Mszy św. prosimy o podchodzenie do Komunii św. nawą środkową tych którzy przyjmują Komunię na rękę a po bokach tych którzy przyjmują do ust. Po przyjęciu Komunii św. przez wszystkich z jednego rzędu, pozostali mogą podejść do drugiego i otrzymają Komunię św. tak, jak tego pragną.
 6. We wtorek (28 kwietnia) po Mszy św. o godz. 18.00 będzie różaniec w intencji dobrego przygotowania się naszej parafii na dzień beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Decyzja czy beatyfikacja odbędzie się w wyznaczonym terminie 7 czerwca, zapadnie w połowie maja.
 7. W środę (29 kwietnia) obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa w czasie II wojny światowej ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski w 2002 r.
 8. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe od piątku będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedziele i uroczystości o godz. 17.30.
 9. W pierwszy piątek Msze będą o 6.15, 7.00, 8.00 16.30 i 18.00. Spowiedź pół godziny przed i w trakcie Mszy. Wizyta u chorych tylko na wyraźne życzenie. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne zgłoszenie osoby chorej.
 10. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, która obchodzona jest 3 maja, w tym roku ze względu na niedzielę została przeniesiona na sobotę, 2 maja. Msze św. w tym dniu będą w porządku niedzielnym: o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 20.00.
 11. Ze względu na to ze jest to pierwsza sobota miesiąca zapraszamy Róże Różańcowe (nie więcej niż 90 osób) na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie nabożeństwo majowe a potem adoracja i różaniec, a o godz. 20.00 kolejna Msza św.
 12. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary i wpłaty na konto bankowe parafii przekazane w trosce o utrzymanie kościoła i domu zakonnego w tym nadzwyczajnym czasie, w którym nie było możliwości gromadzenia się w kościołach i nie było zbierania tacy. Bóg zapłać wszystkim, którzy wykazali wrażliwość na potrzeby wspólnoty parafialnej, pomimo że wiele rodzin doświadcza własnych trudności i niepokojów o utrzymanie.
 13. W sklepiku parafialnym można nabywać prasę katolicką.
 14. Pozdrawiamy wszystkich parafian, życzymy potrzebnego zdrowia i siły ducha. Módlmy się w tym trudnym czasie za siebie nawzajem. Prośmy Boga o ustanie epidemii i o potrzebny deszcz.
 15. Konto bankowe parafii: Bank Pekao 19 1240 6292 1111 0010 5932 1737

ks. proboszcz Kazimierz Joniec CSMA