Pielgrzymka do Ziemi Świętej w 2020

Start / Aktualności / Pielgrzymka do Ziemi Świętej w 2020
Pielgrzymka do Ziemi Świętej w 2020

TERMIN: 10-17.02.2020, BIURO PIELGRZYMKOWO-TURYSTYCZNE „NOMADA”
1 DZIEŃ Zbiórka uczestników w hali odlotów Portu Lotniczego Warszawa – Okęcie o godz.06.30. Wylot do Tel Aviv’u o godz 10:15. Przylot o godz.14:50. Transfer do hotelu w Jerozolimie. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2 DZIEŃ Śniadanie. Zwiedzanie Jerozolimy, udamy się na Górę Oliwną, gdzie ujrzymy panoramę miasta. Kościół Pater Noster oraz miejsce Wniebowstąpienia, Schodząc drogą palmowej niedzieli nawiedzimy Kaplicę Dominus Flevit, Kościół Pojmania – Getsemani, Ogród Oliwny. Na Górze Syjon zobaczymy Kaplicę Zaśnięcia NMP, miejsce ostatniej wieczerzy, symboliczny Grób Króla Davida. Po południu spacer po żydowskiej części Jerozolimy (Ściana Płaczu). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
3 DZIEŃ Poranne nawiedzenie Bazyliki Grobu Pańskiego. Powrót na późniejsze śniadanie do hotelu. Ciąg dalszy zwiedzania Starego Miasta Jerozolimy: Kościół św. Anny wraz z sadzawką Betesda, następnie Droga Krzyżowa. Po południu przejazd pod Parlament Izraelski z zewnątrz, zobaczymy również słynną Menorah. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
4 DZIEŃ Po śniadaniu przejazd na północ. Udamy się do Hajfy, aby zobaczyć Sanktuarium Stella Maris oraz punkt widokowy na Morze Śródziemne. Przejazd do Nazaretu, gdzie nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP oraz Kościół św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej, miejsca pierwszego cudu Jezusa. Na obiadokolację i nocleg przejazd do Tyberiady.
5 DZIEŃ Śniadanie. Udamy się do Tabghi, aby zwiedzić Kościół Prymatu oraz Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb, następnie wjedziemy na Górę 8 Błogosławieństw. Rejs statkiem przez Jezioro Genezaret. Na obiadokolację i nocleg powrót do Tyberiady.
6 DZIEŃ Śniadanie. Doliną Jordanu przejedziemy w stronę Pustyni Judzkiej do Jerycho, zobaczymy Górę Kuszenia. Przejazd na miejsce Chrztu nad rzekę Jordan, do miejsca zwanego Betanią. Przejazd nad Morze Martwe, czas na krótki wypoczynek. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
7 DZIEŃ Po śniadaniu zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pańskiego, następnie Kościół św.Katarzyny wraz z Grotą św.Hieronima oraz Pole Pasterzy. Przejazd na Stare Miasto W Jerozolimie na indywidualną modlitwę. Na obiadokolacje i nocleg powrót do hotelu.
8 DZIEŃ Nocny przejazd na lotnisko Ben Guriona w Tel Aviv’ie. Wylot z Tel Avivu o godz. 6:10. Przylot do Warszawy o godz. 9:05.
Zapisy rozpoczną się w lipcu.