Spotkania

Start / Aktualności / Spotkania
Spotkania

Kult świętych jest w Kościele powszechny i od zawsze promował poznanie nie tylko życiorysów mężów Bożych, lecz także ich nauczania i dzieł, które po sobie zostawili. W praktyce oznacza to, że mamy dostęp do wielu informacji, które charakteryzują danego świętego i pomagają nam w lepszym zrozumieniu zamysłu Bożego w jego życiu. Są jednak święci, o których wiemy niewiele, a ich biografie opieramy na przypuszczeniach lub objawieniach, które rzucają pewne światło na nich samych. Wśród tych świętych znajdują się tak wielkie postacie jak św. Józef, św. Dobry Łotr, czy wreszcie cały świat aniołów z Michałem Archaniołem na czele. Jak poradzić sobie z problemem opisywania tego, jaki jest Michał Archanioł?
ks. M. Szerszeń CSMA
Więcej na michalici.pl