Święcenia na Bemowie

Start / Aktualności / Święcenia na Bemowie
Święcenia na Bemowie

W niedzielę (4 listopada) w warszawskiej parafii na Bemowie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Podczas mszy świętej o godzinie 18.00 biskup Michał Janocha udzielił święceń diakonatu klerykowi Krystianowi Rosadzie CSMA, który posługuje w parafii jako katecheta i pełni liczne obowiązki duszpasterskie. Podczas homilii celebrans przypomniał na czym polega istota kapłaństwa i w jaki sposób rozpoznajemy prawdziwy obraz Chrystusa w naszym chrześcijańskim życiu. W uroczystości uczestniczył Ojciec generał, Prefekt kleryków, klerycy z Karkowa i licznie zgromadzeni goście oraz rodzina nowego diakona.  Było to ważne wydarzenie dla naszej wspólnoty zakonnej i parafialnej, a także wielka radość, że Bóg nadal powołuje ludzi do służby w Kościele.

Diakonowi Krystianowi życzymy radości z przyjętych święceń i przyszłej posługi. Prosimy jednocześnie w modlitwie o umacnianie na drodze powołania i o dobre przygotowanie do przyjęcia święceń kapłańskich.