Toruńska Oaza Modlitwy

Start / Aktualności / Toruńska Oaza Modlitwy
Toruńska Oaza Modlitwy

W miniony weekend przedstawicielki naszej bemowskiej wspólnoty oazowej uczestniczyły w Oazie  Modlitwy w Toruniu. Były to 3-dniowe rekolekcje dla michalickich wspólnot oazowych z całej Polski. Tematem OM-u były słowa „Raduj się kto może” czyli wszystko było o radości, a dokładniej o chrześcijańskiej radości. Rekolekcje poprowadził ksiądz Łukasz Skarżyński – kapłan diec. toruńskiej. Podczas dwóch konferencji przypomniał nam na czym polega owa radość. Głównym jej źródłem powinna być nasza relacja z Panem Bogiem oraz korzystanie z sakramentów. Podkreślił szczególną wartość Eucharystii, która jest zjednoczeniem z naszym Ojcem, czyli z Tym, który jedyny może i chce nas obdarzyć radością, aby była ona pełna. Rekolekcjonista wspomniał też o czerpaniu radości od bliźniego, poprzez chociażby dobre uczynki względem niego. Oprócz eucharystii i konferencji, było dużo czasu na modlitwę oraz na wspólnotowe spotkania.  Oaza toruńska przygotowała nam kilka atrakcji. Jedną z nich była wycieczka do muzeum piernika. Drugą zaś okazało się być wspólne ognisko gdzie nie zabrakło pieczenia kiełbasek i wspólnych tańców. Oaza Modlitwy zakończyła się w niedzielę mszą św. oraz agapą. Był to dla nas bardzo owocny czas, w którym Pan Jezus, na nowo skłonił nas do pochylenia się nad swoim życiem oraz do odkrycia chrześcijańskiej radości, która powinna być w nas żywa, a niestety często jest przyćmiewana  przez  różne problemy. Przez to nie potrafimy się na nią otworzyć w pełni, a przecież tego chce od nas Pan Jezus  „To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna”. (J 15,11).

Ola Wnuczek