Nowi michacliccy akolici

Start / Aktualności / Nowi michacliccy akolici
Nowi michacliccy akolici

Wielki post, czyli czas szczególnego przygotowania serca do największych Tajemnic Zbawczych, w naszym krakowskim seminarium owocuje każdego roku wprowadzeniem wybranych w misteria Słowa Bożego i Eucharystii. Posługi akolitatu i lektoratu, bo o nich teraz mowa, są spadkobiercami tego, co przed reformą papieża Pawła VI nosiło nazwę święceń niższych, a dziś stanowi kolejny z ważnych etapów na drodze do sakramentu święceń kapłańskich.

Dla naszego Zgromadzenia jest to powód do wdzięczności względem Dobrego Pana Boga, który sam wybiera tych, którym wskazuje tę szczególną drogę do świętości, wielka braterska radość oraz światełko nadziei rozświetlające kolejne wyzwania rzucane nam przez niełatwe czasy.

Alumni trzeciego roku studiów, czyli kl. Rafał Chorobik, kl. Mariusz Kopacz i kl. Kamil Widuch, otrzymali 8 marca z rąk ks. Dariusza Wilka, przełożonego generalnego naszego Zgromadzenia, posługę lektoratu. Akolitami zostali ustanowieni ich starsi współbracia: kl. Adrian Brudniak, kl. Emil Kurek, kl. Marcin Mateusz Kuźniar, kl. Paweł Raś oraz kl. Krystian Rosada.

Tych młodych michalitów, których serca przepełnia wdzięczność za zaufanie, troskę i wszelkie wsparcie od Boga, Kościoła i Zgromadzenia polecamy serdecznej pamięci modlitewnej wszystkich czytających te słowa.