OM Bemowo 2017

Start / Aktualności / OM Bemowo 2017
OM Bemowo 2017

W dniach 1-3 grudnia br. na Warszawskim Bemowie, młodzież michalicka przeżywała Oazę Modlitwy. Hasłem OM-u były słowa, zaczerpnięte z Księgi Pieśni nad Pieśniami: „Oto On. Oto nadchodzi” – czekać z czystym sercem. Ponad 120 młodych ludzi z: Wołomina, Torunia, Stalowej Woli, Miejsca Piastowego, Górek, Marek, Słupna, Gniezna i Warszawy przeżywało swoiste rekolekcje, które oprócz spotkania formacyjnego, były także pięknym wprowadzeniem w Adwent. Duchowym przewodnikiem i kaznodzieją był ks. Maciej Guziejko – kanonik regularny laterański z Krakowa. Ksiądz Maciej, w głoszonych konferencjach i homiliach, mówił na temat czystości. Pokazywał zagrożenia i uzależnienia w sferze czystości i seksualności, ale przede wszystkim wskazywał na to co piękne, na wartości i korzyści płynące z decyzji o życiu w czystości. Po konferencjach, młodzi mieli możliwość dzielenia się w grupach swoją wiarą i słowem, które ich dotknęło. Ważnym punktem formacyjnym w Ruchu Światło-Życie jest „namiot spotkania”, dlatego nie zabrakło go na OM-ie. W to spotkanie przy Słowie Życia, wprowadził wszystkich, ks. Mateusz Szerszeń. W piątkowy i sobotni wieczór uczestnicy OM-u przeżyli piękną i głęboką adorację Najświętszego Sakramentu, prowadzoną przez Ks. Jacka Majbrodzkiego – moderatora generalnego michalickiej OAZY i gospodarza OM-u. W sobotni wieczór oazowiczom pomagali się modlić, śpiewem uwielbienia, członkowie Wspólnoty Rodzin Michalickich, którzy kiedyś także przechodzili formację oazową. Również dla omowiczów, na sobotniej agapie zagrał franciszkański, klerycki zespół „Pokój i Dobro” z Łodzi. Uroczysta niedzielna Eucharystia i błogosławieństwo wspólnot na rozesłanie, zakończyły Oazę Modlitwy na Bemowie. Doświadczenie pięknej wspólnoty i „młodego Kościoła”, nie tylko zostawiło ślad w sercach uczestników OM-u, ale także pozostaje udziałem wspólnoty parafialnej i naszych wspólnot zakonnych. Podczas OM-u, oprócz księży, którzy przyjechali z młodzieżą, kleryków i brata zakonnego, towarzyszyły młodzieży dwie siostry: s. Edwarda z Miejsca Piastowego i s. Monika z Warszawy – Bemowa.

Wpis za: michalitki.pl