Pomóż rodakom z Kresów

Start / Aktualności / Pomóż rodakom z Kresów
Pomóż rodakom z Kresów

Uprzejmie informujemy, że nasza Parafia wraz z Ośrodkiem MICHAEL włącza się w akcję pomocy materialnej „PACZKA DLA KOMBATANTA ZE LWOWA ORAZ POLAKÓW Z OBWODU LWOWSKIEGO” organizowaną – po raz dziesiąty – przez OBWÓD WARSZAWSKI ZRZESZENIA „WOLNOŚĆ i NIEZAWISŁOŚĆ. Akcja polega m.in. na przygotowaniu jednakowych paczek żywnościowych dla kombatantów i ich rodzin, zwłaszcza dla ludzi w podeszłym wieku i chorych.

 

 

 

 

Jeżeli chcesz pomóc Kombatantom i Polonii ze Lwowa, Stryja, Drohobycza i Borysławia oraz innych miejsc, możesz zakupić produkty spożywcze wg następującego załącznika:
– 1 kg ryżu
– 1 kg kaszy
– 1 kg mąki
– 1 kg cukru
– 1 l oleju kujawskiego
– 0,5 kg makaronu
– 4 konserwy mięsne lub 2 większe (np. z szynką)
– puszka ananasów
– puszka brzoskwiń
– kostki rosołowe (np. Knorr)
– duża kostka czekolady
– czekoladki „Ptasie mleczko”
– ciastka (np. delicje lub jeżyki)
– kakao
– kawa rozpuszczalna
– opakowanie herbaty (np. w saszetkach)
– konserwy rybne.
Produkty spożywcze do paczek prosimy przynosić do biura Ośrodka Michael od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00 lub na furtę Domu Zakonnego od poniedziałku do soboty w godz. 8.00 – 20.00.
Produkty do znormalizowanych, jednakowych kartonów – specjalnie przygotowanych – będzie składać młodzież z Ośrodka Michael wraz z Wychowawcami. Bardzo prosimy o przynoszenie produktów do dnia 23 listopada br. włącznie.
Do każdej paczki zostaną dołączone opłatki i życzenia bożonarodzeniowe od Ofiarodawców (można dołączyć adres do korespondencji).

Całość akcji koordynuje Pan ppłk Waldemar Kruszyński – prezes Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” WiN Obwód Warszawa, we współpracy z Urzędem ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Konsulatem Polskim we Lwowie.

W razie pytań prosimy dzwonić do biura Ośrodka Michael nr tel. 22/ 861 02 78 lub do ks. dyr. Marka Posełkiewicza nr tel. 881 015 181