Pierwsza Komunia święta

Start / Aktualności / Pierwsza Komunia święta
Pierwsza Komunia święta

13 i 20 maja  w naszym kościele parafialnym  na Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00, dzieci  po raz pierwszy przystąpiła do Sakramentu Eucharystii. Dzień wcześniej z bijący sercem i olbrzymią tremą dzieci także po raz pierwszy uklęknęły przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z Bogiem, w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

Pierwsza Komunia to wydarzenie, do którego  dzieci przygotowywały się bardzo sumiennie przez cały rok, dlatego pełne emocji oczekiwały na przyjęcie Pana Jezusa do swego serca. Uroczystość rozpoczęła się na placu przed kościołem, gdzie przybyły ksiądz proboszcz Kazimierz Joniec powitał i pobłogosławił wszystkie dzieci. Następnie błogosławieństwa udzielili im rodzice.

Cała uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze pełnej uśmiechów i wzruszeń. Na zakończenie dzieci podziękowały za przygotowanie ich do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

Sakrament przyjęło  357 dzieci.

Dzieci pierwszokomunijne przekazały dar ufundowany przez rodziców dla naszego kościoła – puszkokielich i ornaty.

ks. Jerzy Góralewicz CSMA