Boże Ciało i Prymicje – ZDJECIA

Start / Aktualności / Boże Ciało i Prymicje – ZDJECIA
Boże Ciało i Prymicje – ZDJECIA

15 czerwca, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, jak co roku przeżywaliśmy prymicje neoprezbitera – michality. W tym roku gościł w naszej parafii ks. Maksymilian Wójtowicz. Znamy go dobrze, bo odbywał tu praktykę duszpasterską jako diakon.

Msza św. rozpoczęła się o godz. 8.30. Przedstawiciele parafian złożyli życzenia nowemu kapłanowi, po czym odprawił on Eucharystię. Ksiądz proboszcz w wygłoszonej homilii przypomniał, jak wielkim darem jest Najświętszy Sakrament. Uroczystość Bożego Ciała na nam to na nowo uświadamiać. Chrystus ukryty pod postacią chleba „zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się jego dzieciom powodzi”. Jednak nie byłoby Eucharystii bez kapłaństwa. To piękne, że w tak ważnym dniu mogliśmy cieszyć się młodym księdzem, który ofiarował swoje życie, by sprawować Najświętszą Ofiarę.

Po Mszy świętej wyruszyła procesja do czterech ołtarzy. Piękna, liczna, rozmodlona. Jak zawsze na Bemowie.

« 1 z 15 »