Wielki Piątek

Start / Aktualności / Wielki Piątek
Wielki Piątek

Przez cały Wielki Piątek trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. O 15.00 rozpoczęliśmy nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego, a o godz. 17.00 modliliśmy się podczas drogi krzyżowej.

Liturgia Męki Pańskiej zaczęła się o godz. 18.00. Obrzędom przewodniczył ks. prefekt Piotr Bulanda, który także wygłosił homilię. Adam Motyczyński, diakon Maksymilian Wójtowicz oraz ks. Dariusz Kielar, wraz z Liturgiczną Scholą Dorosłych zaśpiewali Pasję wg św. Jana. Kaznodzieja zwrócił uwagę na wielkie znaczenie krzyża dla chrześcijan. Wszyscy powinniśmy otaczać ten znak miłości Boga do człowieka wielką miłością i szacunkiem.

Ważną i piękną częścią wielkopiątkowej liturgii jest adoracja Krzyża, w której uczestniczyli w tym roku także reprezentanci parafian.

Po Komunii świętej nastąpiło przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja trwała przez całą noc, a prowadziła ją młodzież oazowa.

xJM

Zdjęcia: Rafał Świłło