Wielki Czwartek

Start / Aktualności / Wielki Czwartek
Wielki Czwartek

Liturgia wielkoczwartkowa rozpoczęła się o godz. 18.00. Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej przewodniczył ks. proboszcz Kazimierz Joniec, a koncelebrowali ją wszyscy księża posługujący w naszej parafii.

W homilii celebrans mówił o znaczeniu Eucharystii – sakramentu miłości, w którym Chrystus Pan przychodzi i jest z nami, żeby nam służyć – dzielić nasze radości i smutki.

Następnie miał miejsce piękny obrzęd – ksiądz proboszcz obmył nogi dwunastu mężczyznom. To nie tylko przywołanie gestu dokonanego przez Pana Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy, ale także ukazanie nierozłącznego związku między Eucharystią a służebną miłością.

Pod koniec liturgii parafianie złożyli życzenia duszpasterzom i zapewnili o modlitewnej pamięci. Po wyjściu z kościoła każdy mógł wylosować obrazek z nazwiskiem księdza, za którego będzie się modlił do następnego Wielkiego Czwartku.

Po Mszy świętej nastąpiło przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy – miejsca adoracji w Kaplicy Aniołów. Parafianie czuwali przy Chrystusie eucharystycznym przez całą noc.

xJM

Zdjęcia: Rafał Świłło

« 1 z 6 »