Ogłoszenia parafialne

Start / Ogłoszenia / Ogłoszenia parafialne

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.09.2020

1. Dziś o godz. 15.00 Msza św. o Bożym Miłosierdziu z racji trzeciej niedzieli miesiąca.
2.Dziś rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Świętego Michała Archanioła. Będzie odprawiana codziennie po Mszy o godz. 18.00 a w niedzielę przed Mszą czyli o godz. 17.30. W czasie nowenny będzie można zaopatrywać się w szkaplerze św. Michała, które zostaną uroczyście nałożone po Mszy św. odpustowej.
3. W poniedziałek, 21 września ks. Krystian Rosada zaprasza do domu zakonnego na pierwsze po wakacjach spotkanie Kręgu Biblijnego.
4. Za tydzień w sanktuarium Św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym na Podkarpaciu odbędą się uroczystości inaugurujące jubileuszowy rok 100-lecia Zgromadzenia św. Michała Archanioła. Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Abpa Salvatore Pennacchio – Nuncjusza Apostolskiego w Polsce będzie o godz. 13.00. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę na to wydarzenie w przyszłą niedzielę, 27 września. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 4.30 rano, powrót ok. 23.00. Koszt 100 zł.
5. Odpust ku czci św. Michała Archanioła przeżywać będziemy we wtorek (29 września). Uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczyć będzie ks. Andrzej Żarkowski, michalita.
6. W poniedziałek, 5 października o godz. 18.30 w naszej parafii rozpocznie się, a 30 listopada zakończy, Kurs Przedmałżeński prowadzony metodą warsztatową: „Wieczorów dla Narzeczonych”. Kurs obejmuje 9 cotygodniowych spotkań trwających od 2,5 do 3,0 godzin. Konieczna jest obecność obojga narzeczonych na wszystkich spotkaniach. Zapisy i więcej informacji na furcie domu zakonnego lub pod telefonem 22 638 24 58. Liczba miejsc jest ograniczona; pierwszeństwo mają nasi parafianie.
7. Rozpoczynamy zapisy na kurs przedmałżeński „Radość i Nadzieja” w terminie od 12 listopada do 3 grudnia (wtorki i czwartki) od 18.30 do 21.30. Zapisy prosimy kierować na adres narzeczeni.michalici@gmail.com. Ilość miejsc ograniczona. Pierwszeństwo zapisu mają pary z naszej parafii. Podczas zapisów prosimy o podanie informacji o przynależność do naszej parafii.
8. Dziś przed kościołem odbywa się kiermasz naszego zakonnego Wydawnictwa Michalineum, na którym można nabyć albumy papieskie oraz kalendarze na przyszły rok w promocyjnej cenie .
9. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Ks. proboszcz Kazimierz Joniec CSMA