Ogłoszenia parafialne

Start / Ogłoszenia / Ogłoszenia parafialne

 

I NIEDZIELA ADWENTU – 29.11.2020 r.

 1. Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa a zarazem nowy rok duszpasterski pod przewodnim hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.
 2. Jutro rozpoczynają się roraty – poranne Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie. Będą one odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano. O przygotowanie liturgii prosimy poszczególne wspólnoty tak jak w minione lata (grafik znajduje się nas stornie internetowej parafii). W środę zapraszamy do udziału w roratach szczególnie młodzież, a w piątek dzieci (niestety ze względu na ograniczenia sanitarne, nie będzie tradycyjnego poczęstunku). Kolejna Msza św. po roratach (bez kazania) o godz. 8.00.
 3. Zakończyliśmy Nabożeństwa wypominkowe. Dziś rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Będzie odprawiana codziennie po Mszy św. wieczornej a w niedziele o 17.30. Po Nabożeństwach można w zakrystii zgłaszać wolę podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obrzęd ten będzie 8 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 4. W dniu 8 grudnia o godzinie 18.00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji osób należących do Różańca Rodziców  modlących się za dzieci. Od tego dnia następuje zmiana tajemnic. Przez następny rok  należy odmawiać kolejną tajemnicę  różańcową.
 5. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 12 – 15 grudnia. Poprowadzi je ks. Andrzej Żarkowski, michalita. Będą transmitowane przez Internet.
 6. Spowiedź przed świętami:
  1. podczas rekolekcji;
  2. możemy – jak zawsze – korzystać z sakramentu pokuty podczas codziennych Mszy św. i wieczorem od godz. 21.00 – 22.00;
  3. będzie  dodatkowo przed świętami całodzienna spowiedź w Kaplicy Aniołów z możliwością przyjęcia Komunii świętej;
  4. chorych, samotnych i tych którzy nie mogą wyjść z domu prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii  przez cały adwent (można telefonicznie lub e-mailowo podając adres i nr telefonu); Prosimy by nie odkładać duchowego przygotowania na Boże Narodzenie na sam koniec.
 7. W I wtorek miesiąca na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie wspólnotę Rycerzy św. Michała Archanioła, Czcicieli i osoby noszące szkaplerz.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza wraz z rodzicami na Mszę św. roratnią o godz. 6.00. W pierwszy piątek od godz. 9.00 udamy się z posługą do chorych, którzy o to telefonicznie poproszą. Spowiedź podczas każdej Mszy św. oraz wieczorem od godz. 17.30. Dla dzieci spowiedź od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św. z ich udziałem. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Bractwa Adoracyjnego.
 9. W  pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 19.00 adoracja i rozważania z modlitwą różańcową. O godz. 20.00 Msza św., na którą szczególnie zapraszamy członków wspólnoty Żywego Różańca.
 10. Orędownictwo Dusz Czyśćcowych zaprasza w następną niedzielę (6 grudnia) o godzinie 19.00 na drugą część z cyklu konferencji zatytułowanych: ”Wprowadzenie do modlitwy myślnej, droga do zjednoczenia z Bogiem – na podstawie dzieł św. Teresy Wielkiej Doktor Kościoła”.
 11. W związku z pytaniami dotyczącymi tegorocznej wizyty duszpasterskiej tzw. Kolędy która nie będzie mogła odbyć się w tradycyjnej formie; wychodząc naprzeciw tym parafianom, którzy jej oczekują proponujemy dwie możliwości:
 12. Msza św. w kościele z okolicznościowym kazaniem i informacjami nt. życia parafii, w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii i z udziałem mieszkańców tych rejonów (np. Bemowo I, Bemowo II, itd.). Będzie to miało miejsce w styczniu 2021 podczas Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie specjalne błogosławieństwo rodzin i możliwość ewentualnego porozmawiania z ks. proboszczem.
 13. Odwiedziny rodzin w domach, do których duszpasterze przybędą na indywidualne zaproszenie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby duszpasterze odwiedzili rodziny, które tego spotkania potrzebują. W związku z tym uprzejmie prosimy o zgłaszanie się już od tego tygodnia rodzin, które pragną przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską. Zgłoszeń można dokonywać w zakrystii, kancelarii, na furcie domu zakonnego, e-mailowo i telefonicznie – prosimy o pozostawienie adresu i kontaktu telefonicznego, który będzie użyty tylko do celów kolędy (będą specjalne formularze). Kontakt do parafii znajdziemy na stronie internetowej. Odwiedziny rozpoczną się w poniedziałek, 28 grudnia. Prosimy o zgłoszenia do dnia 22 grudnia 2020 r. ze względów organizacyjnych.
 14. Przed kościołem „Caritas parafialna” rozprowadza wigilijne świece „Dzieła Pomocy Dzieciom”.
 15. Czas pandemii to trudny okres dla wielu osób. Również w naszej parafii są osoby potrzebujące wsparcia. Parafialny oddział Caritas pragnie przygotować świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących. Dlatego w niedzielą 13 grudnia zostanie przeprowadzona zbiórka na ten cel. Bardzo prosimy o wsparcie i otwarcie serc dla tych, którzy są w trudnej sytuacji i potrzebują naszej pomocy.
 16. Przyszła niedziela to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
 17. Zaraz po ogłoszeniach duszpasterskich będzie błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Od dziś opłatki wigilijne będą do nabycia: w niedziele– przy wejściu do kościoła; w dni powszednie – w zakrystii i na furcie domu zakonnego (nie będą w tym roku zanoszone do mieszkań parafian).  Zachęcamy do nabywania opłatków przy świątyni na znak więzi łączącej wieczerzę wigilijną z ucztą eucharystyczną. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele parafialne. Prosimy, aby pomyśleć też o osobach, które nie mogą wyjść z domu – o swoich bliskich, sąsiadach, mieszkańcach tej samej klatki czy bloku.
 18. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i  błogosławionego I tygodnia Adwentu.

ks. proboszcz Kazimierz Joniec CSMA