Ogłoszenia parafialne

Start / Ogłoszenia / Ogłoszenia parafialne

 II NIEDZIELA ADWENTU – 08.12.2019 r.

 1.  Przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP a zarazem XIX Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na budowane przez Zgromadzenie św. Michała Archanioła sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Mińsku na Białorusi.
 2. Zapraszamy na roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano. W środę zapraszamy do udziału szczególnie młodzież, a w piątek dzieci. W dni te po Mszy św. są pączki i kakao. Kolejna Msza św. po roratach o godz. 8.00.
 3. Zmiana tajemnic Różańca rodziców za dzieci odbędzie się w poniedziałek (9XII)  o godz. 18.00 podczas mszy św., w której będziemy modlić się
  w intencjach polecanych w całorocznej modlitwie różańcowej rodziców. Zachęcamy nowe osoby do włączenia się w tę modlitwę.
 4. W piątek o godz. 18.00 z racji 13 dnia miesiąca modlić się będziemy
  w intencjach zbiorowych. Po Mszy św. różaniec przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej.
 5. Z piątku na sobotę (13/14 XII) Bractwo Adoracyjne zaprasza na nocną adorację Najświętszego Sakramentu jako wynagrodzenie za grzechy Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi, w godzinach od 21.00 – 6.00 rano.
 6. W przyszłą sobotę (14 XII) o godz. 18.00 rozpoczynają się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Tadeusz Musz, michalita z Prałkowiec koło Przemyśla. Plan rekolekcji znajduje się w gazetce, w gablotach i na stronie internetowej. Na zakończenie (we wtorek) składać będziemy ofiary na dzieła, które prowadzi Ojciec rekolekcjonista, jako wyraz naszej wdzięczności.
 7. Przed kościołem „Caritas parafialna” rozprowadza wigilijne świece „Dzieła Pomocy Dzieciom.
 8. W kaplicy Aniołów przy chrzcielnicy znajduje się koszyk do którego można przynosić zabawki, przybory szkolne, gry i itp. Będą one wykorzystane na tzw. „Kiermaszu misyjnym”.
 9. Brat Andrzej roznosi do mieszkań parafian poświęcone opłatki wigilijne. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie go i składane przy tej okazji ofiary. Bóg zapłać.
 10. Informacja dla tych którzy zainteresowali się akcją Serduszko: Paczki z naklejonym w widocznym miejscu serduszkiem, prosimy przynosić najpóźniej do 17 grudnia na furtę Domu Zakonnego lub do Sióstr.
 11. Dziś przy naszym kościele w godzinach od 8.00 – 21.00 przeprowadzana jest akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku o nazwie „ Dzień Dawcy Szpiku dla Oliwii i Innych!”. Prosimy o zainteresowanie się.
 12. W czwartek, 19 grudnia br. odbędzie się drugie spotkanie z cyklu Myśląc z Wyszyńskim. Tematem spotkania będzie: Rodzina. Wyzwania i szanse współczesnej rodziny. Przypominamy, że spotkania te odbywają się w każdy trzeci czwartek miesiąca do maja 2020 roku włącznie, w sali konferencyjnej w Domu Arcybiskupów Warszawskich i rozpoczynają o godzinie 18.00.
 13. Natomiast w sobotę, 28 grudnia br. o godz. 19.00 w archikatedrze warszawskiej zostanie odprawiona kolejna Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Piotra Jareckiego. Do udziału w tej Mszy Świętej zaproszeni są w szczególności kapłani i wierni z następujących dekanatów: jelonkowski (czyli nasz), mokotowski i grodziski. Bardzo prosimy parafian o udział.
 14. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, błogosławionego II tygodnia Adwentu i jeszcze raz zapraszamy do udziału w roratach i parafialnych rekolekcjach.

ks. Kazimierz Koniec CSMA