Start / Ogłoszenia / Ogłoszenia parafialne

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU– 21.02.2021 r.

1. Przeżywamy pierwszą niedziela Wielkiego Postu, o godz. 15.00 będzie Msza św. o Bożym Miłosierdziu. Natomiast o godz. 17.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  2. W najbliższy czwartek (25 lutego) nasza świątynia będzie wielkopostnym kościołem stacyjnym. Przez cały dzień będą odbywały się nabożeństwa według następującego programu:
    DO POŁUDNIA (KAPLICA ANIOŁÓW)

6:15 – Msza św.

7:00 – Msza św.

8:00 – Msza św.

od 8.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

12.00 – Anioł Pański i Różaniec (tajemnice bolesne)

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i dalszy ciąg adoracji.

PO POŁUDNIU (KOŚCIÓŁ)

17.00 – Droga Krzyżowa

18.00 – Msza św.

19.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

20.00 – Msza Święta

21.00 – Apel Jasnogórski

Przez cały dzień będzie możliwość adoracji Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Spowiedź podczas Mszy świętych oraz od 9.00 – 12.00 i od 15.00 – 18.00.

3. W piątki  Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dla dzieci jest odprawiane o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, dla młodzieży o godz. 20.00. Za udział w tych Nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. Przyszła niedziela to niedziela Ad Gentes. Będziemy ją obchodzili pod hasłem Żyjmy Eucharystią. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Tego dnia ofiara do puszek jest przeznaczona na rzecz dzieła pomocy misjonarzom.
  5. Za tydzień (28 lutego) przypada także dzień duchowego przygotowania do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, kard. Stefana Wyszyńskiego. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie różaniec z rozważaniami i Apel Jasnogórski.
  6. Przez cały Wielki Post jak co roku będą zbierane do puszek ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za ofiarność.
  7. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

ks. proboszcz Kazimierz Joniec CSMA