Ogłoszenia parafialne

Start / Ogłoszenia / Ogłoszenia parafialne

 

 

Szósta Niedziela Wielkanocy

21 maja 2017

 

 1. Dziś o godz. 15.00 Msza św. o Miłosierdziu Bożym w intencjach zbiorowych. Przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego.
  Po południu zapraszamy na musical “Miłość zmartwychwstała”, opowiadający o życiu błogosławionej siostry Julii Rodzińskiej, dominikanki, męczennicy II wojny światowej. Spektakl odbędzie się dziś w sali widowiskowej pod kościołem o godz. 16.00. Szczegóły na plakatach.
 2. Za tydzień (28 maja) obchodzić będziemy odpust parafialny ku czci NMP Królowej Aniołów, Mszy św. o godz. 11.30 przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi wicedziekan naszego dekanatu, ks. Wiktor  Ojrzyński. Po wszystkich mszach będzie występował duet – Weronika Sura- akordeon, Kamil Radzimowski – duduk.  Artyści zagrają kilka utworów dziękczynnych. Przy wyjściu z  kościoła będzie możliwość nabycia płyty CD z ich utworami.
 3. Dzieciom, które przystąpiły wczoraj do I Komunii św. i ich rodzicom przypominamy o nabożeństwach „Białego Tygodnia”. Spotykamy się od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00. Ze względu na Biały Tydzień w poniedziałek Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Aniołów będzie od godz. 15.00 do 17.00.
 4. Jutro (22 maja) przypada wspomnienie św. Rity, która jest patronką spraw trudnych. Jej symbolem jest róża – połączenie radości z cierpieniem, co nawiązuje do wydarzenia tuż przed jej śmiercią, kiedy w zimie zakwitła róża w jej ogrodzie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, w czasie której zostaną poświęcone róże, których płatki przechowuje się jako symbol św. Rity. Kwiaty przynosimy ze sobą. Będą też róże przygotowane, które po poświęceniu będzie można nabyć jako pamiątkę tego wspomnienia liturgicznego.
 5. W środę przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych a w piątek św. Filipa Nereusza, kapłana.
 6. Nadal zapraszamy na nabożeństwa majowe. Odprawiane są w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, w niedzielę i uroczystości o godz. 17.30.
 7. W piątek (26 maja) rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego, która odprawiana będzie wraz z nabożeństwem majowym.
 8. Bractwo Adoracyjne zaprasza na nocną adorację Najświętszego Sakramentu  z piątku na sobotę (26/27 maja) od godz. 21.00 – 6.15 rano w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.
 9. W przyszłą sobotę (27 maja) zapraszamy dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii świętej na Uroczystą Rocznicową Mszę świętą o godzinie 10.00. Spowiedź dla tych dzieci w piątek od 15.30 do 17.00
 10. Za tydzień, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypada 36 rocznica śmierci Sł. Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Módlmy się o cud za Jego wstawiennictwem, aby mógł być ogłoszony błogosławionym.
 11. Na Jasnej Górze, 3 czerwca odbędzie się pielgrzymka Róż Żywego Różańca a 1 lipca pielgrzymka Czcicieli i Rycerzy św. Michała Archanioła. Zdecydowaliśmy się na zorganizowanie jednego wyjazdu z naszej parafii 1 lipca. O szczegółach poinformujemy w późniejszym terminie.
 12. W związku z parafialną pielgrzymką do Fatimy w dniach od 6 – 20 października br. prosimy o wpłatę kolejnej transzy w wysokości 400 euro do końca miesiąca maja. Są jeszcze wolne miejsca, zachęcamy do udziału w pielgrzymce.
 13. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.