Ogłoszenia parafialne

Start / Ogłoszenia / Ogłoszenia parafialne

XXV niedziela zwykła

24 września 2017

 

 1. Rozpoczynamy dziś comiesięczne przygotowanie do Misji Parafialnych, które będą w maju przyszłego roku. Na wszystkich Mszach nauki głosi misjonarz ks. Krzysztof Stanula, michalita, proboszcz i przełożony domu zakonnego w Gnieźnie.
 2. Trwa nowenna przed Uroczystością Świętego Michała Archanioła. Jest odprawiana codziennie po Mszy o godz. 18.00 a dziś (w niedzielę) przed Mszą czyli o godz. 17.30. W czasie nowenny można zaopatrywać się w szkaplerze św. Michała, które zostaną uroczyście nałożone po Mszy św. odpustowej 29 września.
 3. Odpust ku czci św. Michała Archanioła odbędzie się w piątek (29 września). Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Leszek Przybylski, który w latach 1992/95 był duszpasterzem w naszej parafii a w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich. W czasie Mszy św. śluby zakonne ponowi kl. Krystian Rosada. Zachęcamy do udziału w tych uroczystościach wszystkich parafian i gości a zwłaszcza Wspólnoty parafialne, Rycerzy i Czcicieli św. Michała Archanioła, Lit. Służbę Ołtarza, Liturgiczną Scholę Dorosłych, dzieci i młodzież.
 4. W sobotę 30 września w godzinach 12.00-17.00, jak co roku przy naszej parafii, odbędzie się Piknik Rodzinny „Bemowo z Aniołami”.  Zaprasza Michał Grodzki – Burmistrz Dzielnicy Bemowo wraz z Parafią i Ośrodkiem Michael.  W programie wiele ciekawych atrakcji. Program artystyczny na scenie, prezentacje organizacji pozarządowych, grup parafialnych, poczęstunek, zabawy dla dzieci a dla starszych możliwość bezpłatnych badań lekarskich. Serdecznie zapraszamy.
 5. Spotkanie organizacyjne wspólnoty młodzieżowej „W Cieniu Skrzydeł” odbędzie się w czwartek, 28 września o godz. 20.00 w salce oazowej Domu Zakonnego.
 6. W niedzielę (1 października), Msza Święta dla studentów o godz. 20.00 a po niej pierwsze powakacyjne spotkanie formacyjne. Natomiast w czwartek 5 października o godz. 20.00 Msza Święta na oficjalne rozpoczęcie nowego roku formacyjnego duszpasterstwa akademickiego naszej parafii. Zapraszamy młodzież maturalną, studiującą oraz pracującą do przyłączenia się do tej wspólnoty.
 7. Spotkanie dla osób zaangażowanych w Michalickie Duszpasterstwo Rodzin oraz Rodzinne Świętowanie Niedzieli odbędzie się w niedzielę, 1 października, o godz. 11.00 w sali niebieskiej domu zakonnego.
 8. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do współpracy chętne osoby, które w ramach wolontariatu pragnął pomagać innym, w duchu chrześcijańskiej miłości bliźniego.
 9. W dniu święta Matki Bożej Różańcowej, 7 października br. cała Polska, przy jej granicach zostanie otoczona modlitwą różańcową. Tego dnia pielgrzymi spotkają się w 319 kościołach stacyjnych położonych wzdłuż całej granicy Polski, aby po Mszy św. odprawionej o godz. 11.00 wyruszyć do wyznaczonych miejsc modlitwy różańcowej. Wspólnota Domowego Kościoła naszej parafii i Żywy Różaniec organizują pielgrzymkę do jednego z kościołów stacyjnych przy granicy z Białorusią (miejscowość Kostomłoty). Wyjazd 7 X o godz. 6.30. W drodze powrotnej planowane jest nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego w Kodniu. Koszt 50 zł., zapisy w zakrystii.
 10. W związku z pożarem zabytkowej katedry w Gorzowie Wielkopolskim, jaki miał miejsce na początku lipca br. dziś trwa zbiórka do puszek przy wszystkich kościołach naszej Archidiecezji z przeznaczeniem na remont zniszczonej katedry. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na ten cel przy naszym kościele.
 11. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.