Ogłoszenia parafialne

Start / Ogłoszenia / Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu

9 grudnia 2018

1. Dziś druga niedziela adwentu, obchodzimy XIX Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiary składane do puszek zostaną przekazanemichalickiej parafii w Mińsku na Białorusi, gdzie powstaje Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
2. Serdecznie zapraszamy na roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano. W środę zapraszamy do udziału szczególnie młodzież, a w piątek dzieci. W dni te po Mszy św. są pączki i kakao. Kolejna Msza św. po roratach o godz. 8.00.
3. W czwartek o godz. 18.00 z racji 13 dnia miesiąca modlić się będziemy
w intencjach zbiorowych. Po Mszy św. różaniec przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej.
4. Wspólnota w Cieniu Skrzydeł zaprasza wszystkich parafian, szczególnie młodzież, na kolejny wieczór uwielbienia „Któż jak Bóg”. Odbędzie się on w czwartek 13 grudnia o godz. 20.00 w Kaplicy Aniołów i będzie miał formę czuwania przed świętami Bożego Narodzenia.
5. W przyszłą sobotę (15 XII) o godz. 18.00 rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Temat rekolekcji: Magia czy misterium? – wtajemniczenie w Boże Narodzenie. W niedzielę nauki rekolekcyjne będą w czasie każdej Mszy św. W poniedziałek i wtorek o godz. 8.00, 10.00, 18.00 i 20.00. Dodatkowe, ciekawe konferencje będą codziennie o godz. 19.00. W niedzielę na temat: Zbawienie = uzdrowienie, modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała; w poniedziałek: Ewangeliczne „despacito” – tajniki pracy nad sobą. Modlitwa o wylanie Ducha św; we wtorek: Wtajemniczenie w Pismo Święte i Eucharystię. Zapraszamy również na różaniec rekolekcyjny w poniedziałek i wtorek o godz. 9.30. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Prusakiewicz, michalita, redaktor naczelny czasopisma o aniołach i życiu duchowym pt. „Któż jak Bóg”. Plan rekolekcji znajduje się w gablotach i na stronie internetowej.
6. W przyszłą niedzielę (16 XII) rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. W niedzielę odprawiać ją będziemy o godz. 17.30 a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.  
7. Przed kościołem „Caritas parafialna” rozprowadza wigilijne świece DziełaPomocy Dzieciom. W ubiegłą niedzielę na paczki świąteczne dla podopiecznych Caritas zebraliśmy 8 801 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdy dar serca.
8. W kaplicy Aniołów przy chrzcielnicy znajduje się koszyk do którego można przynosić zabawki, przybory szkolne, gry i itp. Będą one wykorzystane na tzw. „Kiermaszu”, którego cele przeznaczone będą na misje.
9. Bracia zakonni w poniedziałek zakońc roznoszenie opłatków. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjmowanie ich i składane przy tej okazji ofiary. Opłatki są jeszcze do nabycia w zakrystii i na furcie domu  zakonnego.
10. Informacja dla tych którzy zainteresowali się akcją Serduszko: Paczki z naklejonym w widocznym miejscu serduszkiem, prosimy przynosić najpóźniej do 13 grudnia na furtę Domu Zakonnego lub do Sióstr
11. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, błogosławionego II tygodnia Adwentui jeszcze raz zapraszamy do udziału w roratach i parafialnych rekolekcjach.

ks. proboszcz Kazimierz Joniec