Ogłoszenia parafialne

Start / Ogłoszenia / Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Wielkiego Postu

18 lutego 2018

 1. Pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy dziś na spotkanie w ramach Rodzinnego Świętowania Niedzieli. O godz. 10.00 – Msza św. w Kaplicy Aniołów, 11.10 – Katecheza w Sali konferencyjnej domu zakonnego, 11.30 – Konferencja, którą poprowadzi p. Janusz Wardak pt. „Autorytet i posłuszeństwo”.
 2. Dziś o godz. 15.00 Msza o Bożym Miłosierdziu. Zapraszamy również dzieci i rodziców ze szkoły podstawowej 357 na comiesięczne spotkanie przygotowujące do pierwszej Komunii św. Natomiast o godz. 17.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 3. Spotkanie kręgu biblijnego w poniedziałek (19 lutego) o godz. 19.00.
 4. Zapraszamy na Mszę św. z Nabożeństwem o uwolnienie i uzdrowienie za przyczyną św. Michała Archanioła w najbliższy wtorek (20 lutego) o godz. 19.00 w Kaplicy Aniołów.
 5. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dla dzieci jest odprawiane o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, dla młodzieży o godz. 20.00. Za udział w tych Nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. W najbliższy czwartek, 22 lutego nasza świątynia będzie wielkopostnym kościołem stacyjnym. Przez cały dzień będą odbywały się nabożeństwa według następującego programu:

DO POŁUDNIA (KAPLICA ANIOŁÓW)

6:15 – Msza św.

7:00 – Msza św.

8:00 – Msza św.

od 8:30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

12.00 – Anioł Pański i Różaniec (tajemnice bolesne)

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

PO POŁUDNIU (KOŚCIÓŁ)

17.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

18.00 – Msza św.

20.00 – Msza św.

21.00 – Apel Jasnogórski

Przez cały dzień możliwość spowiedzi świętej i adorowania Jezusa w Najśw. Sakramencie.

 1. Ojciec Święty Franciszek ogłosił specjalny Dzień modlitwy i postu w intencji pokoju. Będzie on przeżywany w piątek (23 lutego). Jego szczególną intencją jest Demokratyczna Republika Konga i Sudan Południowy.
 2. Za tydzień (25 lutego) na Mszy św. o godz. 11.30 uczcimy pamięć Żołnierzy Wyklętych. Po Mszy św. (czyli ok. godz. 12.45) będzie uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem przy ul. Żołnierzy Wyklętych a wieczorem w naszym kościele o godz. 19.00 koncert – pt. „Pamiętajmy o Niezłomnych” w wykonaniu Klasycznego Kwintetu Dętego „Favori”.
 3. Druga niedziela Wielkiego Postu (25 luty) będzie Dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Tego dnia przeprowadzana będzie zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.
 4. Przez cały Wielki Post będą zbierane do puszek ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać ofiarność.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z rocznika młodszego (2017/2019) odbędzie się w dwóch terminach: wtorek (20.02). i środa (21.02) o godz. 19:00 w sali niebieskiej w Domu Zakonnym. Kandydaci wybierają jeden z tych terminów. Natomiast spotkanie kandydatów do bierzmowania z rocznika starszego (2016/2018) odbędzie się we wtorek (27.02). o godz. 19:00 w sali niebieskiej w Domu Zakonnym. Obecność na spotkaniach jest obowiązkowa.
 6. Siostry michalitki zapraszają dziewczęta (licealistki, studentki i pracujące) na Wielkopostne Dni Skupienia, które odbędą się 3-4 marca, w domu zakonnym sióstr w Warszawie – Gołąbkach. Zainteresowane dziewczyny prosimy o zgłoszenie swojego udziału e-mailowo, (adres podany w gazetce parafialnej i na plakatach) lub u s. Moniki.
 7. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

ks. proboszcz Kazimierz Joniec