Ogłoszenia parafialne

Start / Ogłoszenia / Ogłoszenia parafialne

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 29.03.2020 r.

 1. Msze św. w naszym kościele w dniu dzisiejszym są sprawowane według porządku niedzielnego z dodatkowymi mszami o godz. 15.00 i 16.30. Nie będzie Gorzkich Żali. W Mszach św. może uczestniczyć maksymalnie 5 osób z rodzin, które zamówiły intencję mszalną.
 2. W dni powszednie Msze są w Kaplicy Aniołów o zwykłych porach: 6.15, 7.00, 8.00 i 18.00 również dla osób, które zamówiły intencje mszalne (maksymalnie 5 osób).
 3. Przypominamy, że obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej mszy św. Prosimy w tej sytuacji o korzystanie ze środków przekazu i wzbudzanie sobie intencji przyjęcia komunii duchowej.
 4. Dzisiejsza msza św. (niedziela) o godzinie 13.00 transmitowana będzie przez Internet. Transmisję mogą oglądać użytkownicy Facebooka. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie internetowej naszej parafii.
 5. Zachęcamy wszystkich parafian do gorliwej, indywidualnej i rodzinnej modlitwy w swoich domach.
 6. W związku z zaistniałą sytuacją rekolekcje parafialne będą miały następującą formę: materiały pod refleksję (konferencje, rekolekcyjny rachunek sumienia itp.) będą zamieszczane na stronie internetowej parafii. W Kaplicy Aniołów będzie możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu (w nie większej liczbie niż 5 osób) oraz spowiedzi (od poniedziałku do środy w godzinach od 6.15 – 12.00 i od 15.00 do 19.00). Będzie też możliwość przyjęcia Komunii św.
 7. Od dzisiejszej niedzieli do środy bp Michał Janocha prowadzi rekolekcje wielkopostne w kościele seminaryjnym w Warszawie. Jest to propozycja Archidiecezji Warszawskiej na Wielki Post 2020 w czasie epidemii korona-wirusa. Transmisję online można będzie oglądać m.in. na kanale You Tube Archidiecezji Warszawskiej i stronie internetowej.
 8. Z całego serca dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii poprzez przelewy bankowe. Bóg zapłać. Numer konta jest zamieszczony na stronie internetowej parafii.
 9. W najbliższy piątek (3 kwietnia) w dniu w którym miała odbyć się Osiedlowa Droga Krzyżowa ulicami parafii, o godz. 19.00 odprawimy Drogę Krzyżową w naszej świątyni. Będzie ona transmitowana przez Internet. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i do korzystania z rozważań zamieszczonych w książeczce, którą kapłani przynieśli do naszych mieszkań podczas wizyty duszpasterskiej. Modlić się będziemy za naszą Ojczyznę i o ustanie pandemii korona-wirusa.
 10. W I czwartek (2 kwietnia) w czasie Mszy św. o godz. 18.00 modlić będziemy się o powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza. Ministrantów i ich rodziców prosimy o łączność duchową. W tym dniu przypada 15 rocznica narodzin dla nieba św. Jana Pawła II.
 11. W I piątek miesiąca (3 kwietnia) odwiedzimy tych chorych, którzy wcześniej zamówią wizytę telefonicznie. Dotyczy to również chorych, którzy praktykują co miesięczną Komunię (prosimy o potwierdzenie telefoniczne).
 12. W I sobotę nie będzie Nabożeństwa o godz. 19.00 i Mszy św. o 20.00. Prosimy Róże Różańcowe o modlitwę indywidualną i rodzinną w domach.
 13. Za tydzień Niedziela Palmowa. Nie będzie w tym roku wyjątkowo poświęcenia palm. Mszy św. o godz. 13.00 transmitowanej przez Internet przewodniczył będzie Ojciec Generał Dariusz Wilk.
 14. Wszystkim życzymy potrzebnego zdrowia i zapewniamy o naszej modlitwie.
 15. Konto bankowe parafii: Bank Pekao 19 1240 6292 1111 0010 5932 1737

ks. proboszcz Kazimierz Joniec CSMA