Ogłoszenia parafialne

Start / Ogłoszenia / Ogłoszenia parafialne

XXVIII Niedziela Zwykła

14 października 2018

   1. Obchodzimy dziś XVIII Dzień Papieski, pod hasłem Promieniowanie ojcostwa. Zbiórka do puszek przeznaczona jest dla stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
   2. Zapraszamy w dniu dzisiejszym na pierwsze po wakacjach spotkanie w ramach Rodzinnego Świętowania Niedzieli. O godz. 10.00 – Msza Św. w Kaplicy Aniołów, po niej katecheza w sali konferencyjnej i spotkanie.
   3. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki na wypominki. Wypełnione imionami naszych zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii z prośbą o modlitwę zarówno w czasie różańca w miesiącu listopadzie, jak i przez cały rok przed Mszą św. o godz. 11.30. Prosimy o wyraźne zaznaczenie czy wypominki mają być listopadowe czy roczne.
   4. Zapraszamy na Mszę św. o uwolnienie i uzdrowienie za przyczyną św. Michała Archanioła, która będzie sprawowana w najbliższy wtorek (16 października). Rozpoczęcie w Kaplicy Aniołów o godz. 19:00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka uwielbienia Boga i modlitwy wstawiennicze o uwolnienie i uzdrowienie za przyczyną św. Michała Archanioła, a potem błogosławieństwo na sposób praktykowany w Lourdes.
   5. W dniach od 3 do 28 października w Rzymie obraduje Zgromadzenie ogólne synodu biskupów pod hasłem Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania. Modlitewne czuwanie na Jasnej Górze w intencji synodu podejmie młodzież naszej Archidiecezji w nocy z soboty na niedzielę (20/21 października). Zapisy na wyjazd u ks. Michała.
   6. Liturgiczna Schola Dorosłych funkcjonująca w naszej parafii obchodzi w tym roku jubileusz 5-lecia działalności. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian, jak również sympatyków muzyki chóralnej z całej Warszawy oraz okolic na wspólne świętowanie tego jubileuszu w niedzielę (21 października) o godzinie 19.00. Pokażmy naszym chórzystom, że lubimy modlić się razem z nimi poprzez śpiew, że doceniamy ich pracę i miesiące żmudnych ćwiczeń.
   7. Wspólnota w Cieniu Skrzydeł wraz z moderatorem zaprasza parafian, zwłaszcza młodzież, na wieczór uwielbienia „Któż jak Bóg!”, który odbędzie się w czwartek (18 października) o godz. 19:00 w Kaplicy Aniołów. Na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania z rocznika starszego (2017-2019) w ramach obowiązkowego comiesięcznego spotkania.
   8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z rocznika młodszego (2018-2020), którzy w tym roku rozpoczynają okres przygotowania, odbędzie się 23 i 24 października o godz. 19:00 w Domu Zakonnym. Kandydaci wybierają jeden z tych terminów.
   9. Zapraszamy dzieci i rodziców ze szkoły 321 i 357 na Mszę świętą, przygotowującą do Pierwszej Komunii Świętej, która odbędzie się 21 października, w niedzielę, o godz. 15.00.
   10. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Siostrze Małgorzacie z okazji imienin składamy najlepsze życzenia obfitości łask Bożych, radości ze służby Chrystusowi, potrzebnego zdrowia oraz wstawiennictwa swojej świętej patronki. Otaczamy także naszą modlitwą wszystkich pedagogów i wychowawców w Dniu Edukacji Narodowej.

    

ks. proboszcz Kazimierz Joniec