Ogłoszenia parafialne

Start / Ogłoszenia / Ogłoszenia parafialne

XIV niedziela zwykła

9 lipca 2017

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek święto św. Benedykta – opata patrona Europy, w środę wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu – biskupa i męczennika, w czwartek wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w sobotę wspomnienie św. Bonawentury – biskupa i doktora kościoła.
 2. Przypominamy że w lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna jest tylko po południu, w godzinach od 16.00 do 17.30. W niedziele lipca i sierpnia jest odprawiana tylko jedna Msza św. dla dzieci w Kaplicy Aniołów o godz. 11.30. 
 3. We wtorek (13 czerwca) zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które z racji Jubileuszowego Roku 100-lecia objawień ma następujący program:
  • godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Aniołów i różaniec – tajemnice radosne;
  • godz. 17.00 – Droga Krzyżowa w kościele i różaniec – tajemnice bolesne;
  • godz. 18.00 – Msza św., litania do Serca Jezusowego i procesja światła z różańcem – tajemnice światła. Prosimy przynieść ze sobą świece.
  Wszystkich zachęcamy do udziału i włączania się w modlitwę różańcową.
 4. W dniu 15 lipca organizowana jest pielgrzymka do Matki Bożej Bolesnej w Oborach, będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza Karmelitańskiego. Zapisy i bliższe informacje: Pani Jagoda ( tel. kontaktowy w zakrystii – 697 366 355). 
 5. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach  wyruszających z Warszawy na Jasną Górę i do innych sanktuariów (Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna wyruszy 5 sierpnia wczesnym rankiem z kościoła św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu). Więcej informacji na plakatach umieszczonych w gablotach. 
 6. W czasie letnim przypominamy o godnym stroju obowiązującym w kościele. Do świątyni zakładamy ubiory zakrywające ramiona i kolana. 
 7. Biblioteka Jana Pawła II w Domu Zakonnym w miesiącach lipcu, sierpniu i wrześniu czynna będzie w poniedziałki od 16.00 do 20.00. 
 8. Wydział Kultury Dzielnicy Bemowo zaprasza do udziału w wydarzeniach związanych z 73 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, które będą miały miejsce 30 lipca. Szczegóły w gablocie.
 9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dzieciom i młodzieży błogosławionych wakacji..