Ogłoszenia parafialne

Start / Ogłoszenia / Ogłoszenia parafialne

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.10.2019

 1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele jako Niedziela Misyjna w tym roku ma ona szczególny wymiar – trwa w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym. Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy misje na świecie.
 2. Odbywa się dzisiaj badanie praktyk religijnych: dominicantes – uczestniczących we mszy niedzielnej i comunikantes – przystępujących do Komunii.
 3. Zapraszamy dzieci i Rodziców ze szkoły 321 i 357  na Mszę świętą, przygotowującą do Pierwszej Komunii Świętej, dziś (niedziela) o godz. 15.00.
 4. We wtorek (22 października) przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. Po każdej Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii. Odpust w sąsiedniej parafii pw. Św. Jana Pawła II będzie w tym dniu o godz. 18.30.
 5. Nabożeństwa różańcowe odprawiane są w dni powszednie – dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 dla młodzieży i osób pracujących do późna o godz. 20.00. W niedziele – jedno nabożeństwo o godz. 17.30.
 6. Dziś Caritas Parafialna przeprowadza przy kościele, zbiórkę do puszek na pomoc rodzinie z naszej parafii, która została poszkodowana w czasie sierpniowego wybuchu gazu przy skrzyżowaniu ulic: Wrocławska i Blatona. Bardziej szczegółowe informacje były zamieszczone w minionym numerze Gazetki parafialnej. Polecamy to dzieło miłosierdzia waszej ofiarności.
 7. W czwartek 24 października podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy gościć autora ponad dwustu książek a Aniołach, księdza Marcello Stanzione, w których odkrywa niewidzialny Świat Aniołów. Po Mszy zapraszamy wszystkich na konferencję anielską, którą zwieńczy Apel Jasnogórski.
 8. Uroczysta Msza św. w intencji małżonków, którzy w roku 2019 obchodzą 25-lecie zawarcia sakramentu małżeństwa odbędzie się za tydzień w niedzielę 27 października o godz. 11.30. Uprzejmie prosimy czcigodnych Srebrnych Jubilatów o poinformowanie o swojej obecności w zakrystii, kancelarii lub wrzucenie na tacę kartki z imionami, nazwiskiem i datą ślubu.
 9. Nasza Parafia organizuje zimowisko w Beskidzie Żywieckim dla dzieci i młodzieży od 17 do 22 lutego 2020 r. (jest to drugi tydzień ferii). Zapraszamy wszystkich którzy ukończyli 12 rok życia.  Koszt wyjazdu to 600 zł. + koszty karnetów. Zapisy prowadzone są przez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej parafii. Więcej informacji można uzyskać u ks. prefekta Jarosława Witkowskiego.
 10. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki na wypominki. Wypełnione imionami naszych zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii z prośbą o modlitwę zarówno w czasie różańca w miesiącu listopadzie, jak i przez cały rok przed Mszą św. o godz. 11.30. Prosimy o wyraźne zaznaczenie czy wypominki mają być listopadowe czy roczne.
 11. Młodzież oazowa rozprowadza znicze przy kościele, dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na zimowisko w czasie ferii.
 12. Informujemy że w dniach od 23 października do 13 listopada biblioteka parafialna będzie nieczynna.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej „Któż jak Bóg”, Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Naszego Dziennika.
 14. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

ks. proboszcz Kazimierz Joniec