Ogłoszenia parafialne

Start / Ogłoszenia / Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA PALMOWA – 14.04.2019 r.

 

 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm dzisiaj na wszystkich Mszach świętych. Palmy można nabyć u ministrantów przed kościołem. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność liturgicznej służby ołtarza.
 2. Spotkanie w ramach Rodzinnego Świętowania Niedzieli z wykładem  Magdaleny Lipniackiej pt. „Kryzys – szansa czy zagrożenie?” – dziś (14 kwiecień), rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.00.
 3. O godz. 19.00 w dniu dzisiejszym, w Kaplicy Aniołów odbędzie się koncert pieśni pasyjnych wykonaniu Liturgicznej Scholii Dorosłych naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
 4. Spowiedź święta w Wielkim Tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 6.15 do 9.00 i od godz. 17.00 do 20.00 (nie będzie spowiedzi w Kaplicy Aniołów o godz. 21.00).
 5. Kancelaria parafialna czynna jest w tym tygodniu w godzinach urzędowania do środy. Od czwartku kancelaria nie będzie czynna, nie będzie też w piątek katechezy chrzcielnej.
 6. Wizyta u chorych w Wielki Piątek od godz. 9.00. Chorych którzy nie praktykują pierwszych piątków prosimy zgłaszać w zakrystii do wtorku.
 7. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę zapraszamy na Jutrznię o godz. 7.00.
 8. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Zgodnie ze zwyczajem będzie można w tym dniu podjąć całoroczną modlitwę za kapłanów, losując kartki z ich imionami po liturgii, wychodząc z kościoła.
 9. W Wielki Piątek o godz. 15.00 w Kaplicy Aniołów rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa. O godz. 18.00 Nabożeństwo Męki Pańskiej. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary składane w Wielki Piątek przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 10. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od godz. 9.00 do godz. 17.00 w namiocie przed kościołem. Uroczysta Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Na tę liturgię przynosimy świece.
 11. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek rozpocznie się po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej i będzie trwać przez całą noc.
  W Wielki Piątek adoracja w ciągu dnia będzie prowadzona przez grupy parafialne według porządku podanego w gazetce i w gablocie. Również
  z piątku na sobotę adoracja przez całą noc. Prowadzić ją będzie do godz. 3.00 młodzież oazowa. W sobotę w ciągu dnia adoracja grup parafialnych według planu podanego w gazetce.
 12. Msza św. rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00. Nie ma mszy o godzinie 7:0o!
 13. Zgodnie z tradycją w sobotę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego
  (27 kwietnia), organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium w Łagiewnikach. Koszt pielgrzymki 70 zł. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 5.00.
 14. Dzisiaj ostatnia zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
 15. Pojawiły się cztery kolejne stacje Drogi Krzyżowej w naszym kościele: III – „Upadek Jezusa” (z symboliką katyńską), IV – „Jezus spotyka Matkę” (tradycyjne przedstawienie tej sceny – Anioł okrywa płaszczem swoją Królową), V – „Jezus i Szymon z Cyreny” (stacja ze św. Janem Pawłem II, pielgrzymem idącym z Jezusem i Jego krzyżem), V – klasyczne przedstawienie sceny „Jezus i Weronika”). Kolejne 4 stacje planowane są na czerwiec a całość Drogi Krzyżowej na sierpień br.
 16. Komunikat ks. Kardynała Kazimierza Nycza: W uroczystość św. Wojciecha, 23 kwietnia 1994 roku biskup Piotr Jarecki przyjął w archikatedrze święcenia biskupie. Został biskupem pomocniczym Archidiecezji Warszawskiej i wikariuszem generalnym. W najbliższych dniach będziemy obchodzić srebrny jubileusz tych święceń i dziękować Panu Bogu za posługiwanie biskupa Piotra w naszej Archidiecezji. Zapraszam cały Kościół warszawski do modlitewnego dziękczynienia za biskupa Piotra, szczególnie w uroczystość św. Wojciecha.
 17. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i zapraszamy do czynnego udziału w najważniejszych nabożeństwach roku liturgicznego w czasie Triduum Paschalnego.

 

ks. proboszcz Kazimierz Joniec CSMA