Ogłoszenia parafialne

Start / Ogłoszenia / Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ– 16.06.2019 r. 

1. Przeżywamy Niedzielę Trójcy Przenajświętszej. Dziś o godz. 15.00 Msza św. o Miłosierdziu Bożym w intencjach zbiorowych. Przed Mszą św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
2. Wspólnota Chleb Życia dziękuje za ofiary złożone w minioną niedzielę do puszek na rzecz potrzebujących w wysokości 20 300 zł. Bóg zapłać.
3. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. O godz. 8.30 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem nowo wyświęconych kapłanów Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła: ks. Krystiana Rosady i ks. Piotra Dąbrowskiego . Po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy. Bezpośrednio po procesji błogosławieństwo prymicyjne, oraz ok. godz. 11.30 Msza św. dla tych, którzy nie będą uczestniczyli w niej przed procesją.
4. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek, przygotowująca do uczestnictwa w procesji Bożego Ciała, odbędzie się w poniedziałek (17 czerwca) po nabożeństwie czerwcowym. Zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe. Zbiórka przed głównym wejściem do kościoła.
5. Od piątku po Mszy św. wieczornej procesje wokół kościoła z racji oktawy Bożego Ciała. Prosimy by rodzice zadbali o udział w nabożeństwach dzieci pierwszokomunijnych i dziewczynek do sypania kwiatów.
6. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele i święta o 17.30.
7. W przyszłą niedzielę (23.06) podczas wszystkich Mszy św. kazania głosił będzie ks. Kazimierz Radzik poprzedni Generał Zgromadzenia św. Michała Archanioła, obecnie proboszcz parafii Pewel Mała w Beskidzie Żywieckim. Ofiary do puszek przeznaczone będą na wyposażenie budowanego tam nowego kościoła pod wezwaniem Świętej Rodziny z Nazaretu. Polecamy to dzieło waszej życzliwej ofiarności.
8. Na Jasnej Górze 6 lipca (sobota) odbędzie się Ogólnopolski Zjazd Czcicieli i Rycerzy Św. Michała Archanioła. Zachęcamy do indywidualnych wyjazdów.
9. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje jednodniową pielgrzymkę na Jasną Górę w niedzielę, 14 lipca br. Wyjazd z parkingu przy przychodni o godz. 6.00 rano. Koszt 60 zł. Zapisy codziennie w godz. od 17.00 – 21.00 pod numerami telefonów podanymi w gablocie Koła znajdującej się na zewnątrz Kościoła.
10. W Gazetce parafialnej i na stronie internetowej zamieszczona jest oferta pielgrzymki do Ziemi Świętej, którą organizuje nasza parafia jako dziękczynną za 100 lat Zgromadzenia Św. Michała Archanioła. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 10 – 17 lutego 2020 r. Koszt 1530 PLN i 830 USD (dolarów). Zapisy rozpoczną się w lipcu.
11. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.

ks. Kazimierz Joniec CSMA