Start / Ogłoszenia / Ogłoszenia parafialne

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.08.2020

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zapraszamy do Kaplicy Aniołów na adorację Najświętszego Sakramentu w godzinach od 15.00 – do 18.00.
  2. Trwa miesiąc sierpień, który w polskiej tradycji jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania postanowień abstynenckich, które można ofiarować za osoby z problemami alkoholowymi.
  3. Przypominamy, że w czasie wakacji kancelaria parafialna czynna jest tylko po południu, w godzinach od 16.00 do 17.30. W niedzielę lipca i sierpnia jest odprawiana tylko jedna Msza św. dla dzieci w Kaplicy Aniołów o godz. 11.30.
  4. Orędownictwo Dusz Czyśćcowych informuje, iż następne spotkanie odbędzie się nie w najbliższy poniedziałek ale we wrześniu. Wówczas cykl konferencji  poświęconych modlitwie wewnętrznej na bazie duchowości doktor kościoła św. Teresy od Jezusa poprowadzi dyrektor Instytutu Duchowości Karmelitańskiej, Ojciec Wojciech Ciak.
  5. We wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie Rycerzy, Czcicieli św. Michała i członków Bractwa Szkaplerza.
  6. W Pierwszy czwartek miesiąca modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  7. W pierwszy piątek spowiedź w czasie każdej Mszy świętej a wieczorem od godz. 17.30. W czasie wakacji nie ma pierwszopiątkowych odwiedzin chorych.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku są do nabycia czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz „Któż jak Bóg”.
  9. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów; w czwartek – święto Przemienienia Pańskiego; w sobotę – wspomnienie św. Dominika, kapłana;
  10. W czasie letnim przypominamy o godnym stroju obowiązującym w kościele.
  11. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego kolejnego wakacyjnego tygodnia.