Ogłoszenia parafialne

Start / Ogłoszenia / Ogłoszenia parafialne

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.08.2019

  1. Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie siostry michalitki, które rozpoczynają swoją posługę: nową przełożoną – siostrę Kingę Walkiewicz i siostrę Dianę Jończyk. Życzymy siostrom mocy Ducha Świętego i potrzebnych łask w realizacji swojego powołania na warszawskim Bemowie.
  2. Jutro (26 sierpnia) przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej (msze św. o godz. 6.15, 7.00, 8.00 i 18.00); we wtorek wspomnienie św. Moniki – w tym dniu swoje imieniny obchodzi siostra Monika, pamiętamy o niej w modlitwie prosząc o potrzebne dla niej łaski; w środę wspomnienie św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła; w czwartek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela (w bazylice Archikatedralnej – uroczystość) .
  3. Zapraszamy na nocną adorację wynagradzającą Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi z piątku na sobotę (30/31 sierpnia) od godz. 21.00 do 6.15 rano.
  4. Jeszcze w tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko po południu, w godzinach od 16.00 do 17.30. Dziś i za tydzień jest tylko jedna Msza św. dla dzieci w Kaplicy Aniołów o godz. 11.30.
  5. W następną środę Liturgiczna Schola Dorosłych wznawia po wakacjach swoją działalność. Nowy sezon zaczynamy 4 września na Syjonie. Na godz. 19.00 serdecznie zapraszamy wszystkich nowych chętnych, którzy chcieliby dołączyć do naszego chóru. Natomiast aktualnych chórzystów zapraszamy jak zawsze na 19.30.
  6. W przyszłą niedzielę (1 września) przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlić się będziemy za poległych w obronie ojczyzny w latach 1939-1945.
  7. W święto Podwyższenia Krzyża świętego jest organizowana we Włocławku (lotnisko Kruszyn) narodowa modlitwa „Polska pod Krzyżem”. Autokarowa pielgrzymka z naszej parafii na to wydarzenie wyruszy 14 września o godz. 6.00 spod Przychodni. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii lub pod numerem telefonu zamieszczonym w gablocie – w miejscu gdzie są ogłoszenia parafialne (502 232 468).
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i korzystania z biblioteki parafialnej.
  9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego ostatniego wakacyjnego tygodnia.