Kurs przedmałżeński

Start / Ogłoszenia / Kurs przedmałżeński

Zapraszamy na kursy przedmałżeńskie

organizowane w naszej parafii

1. Kurs przedmałżeński „Wieczory dla zakochanych”. Rozpoczynamy 6 lutego. Kurs obejmuje 9 spotkań, które odbywać się będą raz w tygodniu, w poniedziałki. Zakończenie 3 kwietnia. Na  wszystkich spotkaniach narzeczeni mają być razem.

Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 226382458 lub osobiście na furcie domu zakonnego od poniedziałku do soboty w godzinach od 8:00 do 20:00.  Spotkania rozpoczynają się o godz. 18:30. i trwają 2,5 do 3 godzin. Prowadzącymi kurs są: ksiądz i małżeństwo – animatorzy ruchu „Małżeńskie Drogi”. Kurs jest prowadzony metodą aktywną, dialogową – lecz uczestnicy nic nie mówią publicznie. Narzeczeni pracują indywidualnie oraz rozmawiają tylko ze sobą – we dwoje,  na tematy przygotowane przez prowadzących.
Celem kursu jest: przekazanie rzetelnej wiedzy na temat sakramentu małżeństwa, ułatwienie poznania siebie i narzeczonego/nej, stworzenie warunków do zastanowienia się nad motywacją decyzji o zawarciu małżeństwa.

Kurs jest przeznaczony dla osób, które chcą przeżyć coś więcej, a nie tylko „zaliczyć” nauki przedmałżeńskie. Więcej informacji: www.malzenstwo.pl

2. Kurs przedmałżeński  „Radość i Nadzieja”, prowadzony metodą warsztatową w małych grupach.

Terminy na rok 2017 wraz z programem:

Kurs przedmałżeński jest prowadzony wg. Programu dla Narzeczonych „GAUDIUM et SPES. Radość i nadzieja”.

Składa się z 7 spotkań odbywających się w 4 kolejne wtorki i czwartki:

• 7 listopada – sesja warsztatowa: „Po co nam małżeństwo?”
  • 9 listopada – sesja warsztatowa: „Czy my się znamy?”
  • 14 listopada – sesja warsztatowa: „Czy to ty?”
  • 16 listopada – sesja warsztatowa: „Jak ja ciebie kocham?”
  • 21 listopada – sesja warsztatowa: „Co dalej po ślubie?”
  • 23 listopada – sesja warsztatowa: „Odpowiedzialne rodzicielstwo”,
  • 28 listopada – wykład „Prawne aspekty sakramentu małżeństwa”,
  • 28 listopada – sesja warsztatowa: „Dlaczego potrzebny nam Bóg?”,
  • 28 listopada – skupienie: „Życie łaską sakramentu małżeństwa”

Każde spotkanie trwa od 18.30 do 21.30.

Dom Zakonny Michalitów – sala niebieska

Zapisy

Do 31 października należy wysłać mailowe zgłoszenie na adres narzeczeni.michalici@gmail.com.

Również pod tym adresem prowadzący odpowiedzą na jakiekolwiek pytania lub wątpliwości.

WAŻNE!

• ze względu na pracę metodą warsztatową przyjmujemy do 7 par.
  • narzeczeni mogą uczestniczyć w kursie WYŁĄCZNIE po wcześniejszym zgłoszeniu poprzez wypełnienie ankiety zgłoszeniowej,
  • zapraszamy na kurs PARY – nie przyjmujemy zgłoszeń pojedynczych osób,
  • zachęcamy do jak najszybszego zgłoszenia udziału, ponieważ przed pierwszym spotkaniem prosimy o wykonanie zadania przygotowującego.
  • koszt od pary 150 zł (materiały, skrypty, pomoce)
  • Gwarancją rezerwacji miejsca będzie przedpłata w wysokości 50 zł

Prowadzący:

Agnieszka i Bartosz Link

Ada i Marek Łyskawa

Małżeństwo jest wielkim wyzwaniem! Warto się przygotować, aby nie przegrać!