Kurs przedmałżeński

Start / Ogłoszenia / Kurs przedmałżeński

Zapraszamy na kursy przedmałżeńskie

organizowane w naszej parafii

1. Kurs przedmałżeński „Wieczory dla zakochanych”. Rozpoczynamy 6 lutego. Kurs obejmuje 9 spotkań, które odbywać się będą raz w tygodniu, w poniedziałki. Zakończenie 3 kwietnia. Na  wszystkich spotkaniach narzeczeni mają być razem.

Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 226382458 lub osobiście na furcie domu zakonnego od poniedziałku do soboty w godzinach od 8:00 do 20:00.  Spotkania rozpoczynają się o godz. 18:30. i trwają 2,5 do 3 godzin. Prowadzącymi kurs są: ksiądz i małżeństwo – animatorzy ruchu „Małżeńskie Drogi”. Kurs jest prowadzony metodą aktywną, dialogową – lecz uczestnicy nic nie mówią publicznie. Narzeczeni pracują indywidualnie oraz rozmawiają tylko ze sobą – we dwoje,  na tematy przygotowane przez prowadzących.
Celem kursu jest: przekazanie rzetelnej wiedzy na temat sakramentu małżeństwa, ułatwienie poznania siebie i narzeczonego/nej, stworzenie warunków do zastanowienia się nad motywacją decyzji o zawarciu małżeństwa.

Kurs jest przeznaczony dla osób, które chcą przeżyć coś więcej, a nie tylko „zaliczyć” nauki przedmałżeńskie. Więcej informacji: www.malzenstwo.pl

2. Kurs przedmałżeński  „Radość i Nadzieja”, prowadzony metodą warsztatową w małych grupach – DWIE SERIE!

Informacje szczegółowe

Terminy i program: Kurs przedmałżeński jest prowadzony wg. Programu dla Narzeczonych „GAUDIUM et SPES. Radość i nadzieja”. Składa się z 7 spotkań odbywających się w 4 kolejne wtorki i czwartki.

Czas: Każde spotkanie trwa od 18.30 do 21.30.

Miejsce: Dom Zakonny Michalitów – sala niebieska

WAŻNE:

• ze względu na pracę metodą warsztatową – optymalnie do 7 par.
  • narzeczeni mogą uczestniczyć w kursie WYŁĄCZNIE po wcześniejszym zgłoszeniu poprzez wypełnienie ankiety zgłoszeniowej,
  • zapraszamy na kurs PARY – nie przyjmujemy zgłoszeń pojedynczych osób,
  • zachęcamy do jak najszybszego zgłoszenia udziału, ponieważ przed pierwszym spotkaniem prosimy o wykonanie zadania przygotowującego.
  • Koszt od pary 150 zł (materiały, skrypty, pomoce)

SERIA I

1.     2 marca – sesja warsztatowa: „Po co nam małżeństwo?”
  2.     7 marca – sesja warsztatowa: „Czy my się znamy?”
  3.     9 marca – sesja warsztatowa: „Czy to ty?”
  4.     14 marca – sesja warsztatowa: „Jak ja ciebie kocham?”
  5.     16 marca – sesja warsztatowa: „Co dalej po ślubie?”
  6.     21 marca – sesja warsztatowa: „Odpowiedzialne rodzicielstwo”
  7.     23 marca – wykład „Prawne aspekty sakramentu małżeństwa”; sesja warsztatowa: „Dlaczego potrzebny nam Bóg?”; skupienie: „Życie łaską sakramentu małżeństwa”

Zapisy: Do 28 lutego należy wysłać mailowe zgłoszenie na adres mareklyskawa@gmail.com Również pod tym adresem prowadzący odpowiedzą na jakiekolwiek pytania lub wątpliwości.

Prowadzący: ks. Piotr Bulanda CSMA oraz Ada i Marek Łyskawa

SERIA II

1. 4 kwietnia – sesja warsztatowa: „Po co nam małżeństwo?”
  2. 6 kwietnia – sesja warsztatowa: „Czy my się znamy?”
  3. 11 kwietnia – sesja warsztatowa: „Czy to ty?”
  4. 13 kwietnia – sesja warsztatowa: „Jak ja ciebie kocham?”
  5. 18 kwietnia – sesja warsztatowa: „Co dalej po ślubie?”
  6. 20 kwietnia – sesja warsztatowa: „Odpowiedzialne rodzicielstwo”
  7. 25 kwietnia – wykład „Prawne aspekty sakramentu małżeństwa”; sesja warsztatowa: „Dlaczego potrzebny nam Bóg?”; skupienie: „Życie łaską sakramentu małżeństwa”

Prowadzący: ks. Piotr Bulanda CSMA oraz Agnieszka i Bartosz Linkowie

Zapisy: Do 1 kwietnia należy wysłać mailowe zgłoszenie na adres narzeczeni.michalici@gmail.com. Również pod tym adresem prowadzący odpowiedzą na jakiekolwiek pytania lub wątpliwości.

Małżeństwo jest wielkim wyzwaniem! Warto się przygotować, aby nie przegrać!