Drodzy Parafianie!

Start / Ogłoszenia / Drodzy Parafianie!

Wakacje 2018

lipiec-sierpień

Drodzy Parafianie!

Lipiec to czas wakacji, odpoczynku, czas pielgrzymek, różnego rodzaju rekolekcji, oaz, obozów. W słowie na lipiec pragnę was poinformować o wydarzeniach jakie proponuje nam Zgromadzenie św. Michała Archanioła:

1) W dniach 1-14 lipca 2018 r. nasze zgromadzenie organizuje XXXIV Pieszą Pielgrzymkę Młodzieży o Trzeźwość Narodu Polskiego. Trasa wiedzie z Warszawy do Miejsca Piastowego,  m.in. przez Marki, Otwock, Głowaczów, Rzeczniów, Ostrowiec Świętokrzyski, Opatów, Baranów Sandomierski, Ropczyce, Frysztak. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa W mocy Ducha Świętego. Przez dwa tygodnie młodzież z całej Polski będzie wypraszała łaskę trzeźwości w polskich rodzinach. Młodzieżowy Boży klimat i rodzinna pielgrzymkowa atmosfera sprawiają, że człowiek otwiera się na Boga, drugiego człowieka i może dokonać zmiany swego życia.
Rozpoczęcie 1 lipca Mszą św. o 14.30 w Bazylice Archikatedralnej p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

2) III Ogólnopolska Pielgrzymka Rycerzy i Czcicieli św. Michała Archanioła, Czytelników dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”, a także wszystkich noszących szkaplerz św. Michała Archanioła.

Jasna Góra – 7 lipca 2018 / sobota /

Program pielgrzymki:

10.30 –  Spotkanie z egzorcystą, ks. Zbigniewem Baranem – michalitą (aula Ojca Kordeckiego).

11.30 –  Różaniec z Aniołami (Bazylika).

12.00 –  Anioł Pański, nabożeństwo oczekiwania, procesja z Figurą do Bazyliki i Godzinki ku czci św. Michała Archanioła

13.45 –  Procesja z Figurą św. Michała Archanioła do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

14.00 –  Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

15.00 –  Procesja z Figurą do Bazyliki, Koronka do Miłosierdzia Bożego, przerwa.

16.30 –  Jezus uzdrawia – konferencja, ks. Piotr Prusakiewicz – michalita (Bazylika).

17.00 –  Nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała oraz uwolnienie z nałogów z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem (Bazylika). „Chwała Panu i cześć” – uwielbieniowy koncert Zespołu „Laetare” i zakończenie pielgrzymki ok. 19.30.

Dodatkowo:

21.00 –  Apel Jasnogórski z Figurą św. Michała Archanioła w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

22.00 – 04.30 – Nocne czuwanie ze św. Michałem Archaniołem.

3) Plan wakacyjnych Oaz:

Turnus I: 29 czerwca – 15 lipca 2018

Oaza Nowej Drogi (po VI SP – II gimnazjum) – Pawlikowice – ks. Maksymilian Wójtowicz CSMA

II st. ONŻ – Bóbrka – ks. Kazimierz Szydło CSMA

III st. ONŻ – Marki – dk Jarosław Witkowski CSMA

Turnus II – 17 lipca-02 sierpnia 2018 r.

Oaza Dzieci Bożych (dzieci klas IV – V) – Tylmanowa – ks. Krzysztof Konopka CSMA i s. Karina Pawłowska CSSMA. Uczestnictwo dzieci po III lub VI klasie jest możliwe po wcześniejszym ustaleniu z prowadzącymi rekolekcje.

I st. ONŻ (po III gimnazjum) – Miejsce Piastowe – ks. Wojciech Kapusta CSMA

Każdy może uczestniczyć w Oazie Dzieci Bożych, Oazie Nowej Drogi oraz I st. Oazy Nowego Życia. Wyjazd na II lub III stopień Oazy Nowego Życia jest związany z wcześniejszym udziałem w rekolekcjach niższego stopnia.

Życzę wszystkim dobrych wakacji i zachęcam do udziału w powyższych propozycjach.