Drodzy Parafianie!

Start / Ogłoszenia / Drodzy Parafianie!

XXVIII Niedziela zwykła

14 października 2018

Przeżywamy XVIII Dzień Papieski pod hasłem Promieniowanie ojcostwa. Tydzień temu był odczytany List Konferencji Episkopatu Polski na ten temat. Dziś kierujemy nasze modlitwy do najlepszego Ojca w niebie przez przyczynę św. Jana Pawła II i budujemy jego „żywy pomnik” składając ofiary na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia pomagającą zdolnej i ubogiej młodzieży. Odbywają się w całej Polsce spotkania, koncerty przypominające osobę naszego papieża. W Warszawie w Bazylice św. Krzyża o godz. 9.00 Kardynał Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski, odprawi Mszę Świętą transmitowaną przez Polskie Radio. Natomiast Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia zaprasza na koncert Dnia Papieskiego, transmitowany w TVP 1, który odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie o godz. 17.00. We wtorek natomiast (16 października), w 40. Rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Ojca Świętego, Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie zaprasza na spotkanie z poezją św. Jana Pawła II i muzyką Marcina Stycznia. Wydarzenie, zorganizowane w ramach cyklu Duchowość dla Warszawy, rozpocznie się o godz. 19.00 w auli Biblioteki Rolniczej przy ul. Krakowskie Przedmieście 66.
Z innych wydarzeń, które są przed nami wymienić należy: w piątek (19 października) przypada 34. rocznica męczeńskiej śmierci bł. księdza Jerzego Popiełuszki. Główne uroczystości związane z tą rocznicą odbędą się w Sanktuarium Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu. O godz. 18.00 odbędzie się uroczysta Msza św. Za tydzień w niedzielę (21 października) Kościół Powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. To tydzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Tego dnia odbędzie się także zbiórka pieniędzy na tacę na cele misyjne. Po Niedzieli Misyjnej następuje Tydzień Misyjny, którego hasłem w tym roku będą słowa: Pełni Ducha i posłani. Również w przyszłą niedzielę, jak co roku w październiku, odbędą się badania niedzielnych praktyk religijnych. Zostaną policzeni wierni, którzy biorą udział w niedzielnej Mszy św. i osoby przystępujące do Komunii św.
Jak widać sporo wydarzeń przed nami. Chcę jeszcze na koniec serdecznie zaprosić do udziału w „małym jubileuszu”. Nasza Liturgiczna Schola Dorosłych, od 5 lat pod kierunkiem pana organisty Adama Motyczyńskiego i dyrygentki Anny Witkowskiej, uświetnia swoim śpiewem uroczystości parafialne, daje koncerty, zajmuje się oprawą wokalno-muzyczną Triduum Paschalnego. Jest im za co dziękować. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona za tydzień (21 października) o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się rocznicowy koncert z udziałem orkiestry kameralnej. Zgromadźmy się licznie, aby docenić ich zaangażowanie. Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia i obfitości Bożych łask, zwłaszcza nauczycielom w dniu ich święta, oraz wszystkim solenizantom i jubilatom.

ks. proboszcz Kazimierz Joniec