Drodzy Parafianie!

Start / Ogłoszenia / Drodzy Parafianie!

I Niedziela Adwentu

2 grudnia 2018

Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Pamiętamy, że programowi duszpasterskiemu dla Kościoła w Polsce na lata 2017-2019 towarzyszą słowa: „Duch, który umacnia miłość”. Pierwszy rok tego programu (2017-2018) przebiegał pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” i był czasem odkrywania Osoby i darów Ducha Świętego, oraz próbą lepszego zrozumienia skutków chrztu i bierzmowania. Omawialiśmy podczas ubiegłorocznych rorat poszczególne dary i owoce Ducha Świętego. Drugi rok programu duszpasterskiego (2018-2019), który dziś rozpoczynamy będzie przebiegał pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Będzie poświęcony misji, czyli pokazywaniu, jak realizowane jest powołanie ucznia Chrystusa, który ma być misjonarzem w swoim otoczeniu, ma dawać świadectwo. Chodzi tym razem bardziej o aspekt społeczny działalności tych, którzy przyjęli Ducha Świętego w sakramencie chrztu i bierzmowania, i którzy powinni „owocować” w relacjach z innymi w domu, rodzinie, pracy, wszędzie tam gdzie Bóg ich posyła. Istotne jest zwłaszcza budowanie jedności, wspólnoty, porozumienia oraz wnoszenie pokoju w rzeczywistość w której żyjemy, bo to jest zadanie dla ludzi, którzy mają w sobie Bożego Ducha.
Kochani, bardzo serdecznie zapraszam do udziału w mszach roratnich. Niech będą one tak piękne jak w lata minione. Niech nas dobrze przygotują do radości Bożonarodzeniowej. O oprawę liturgiczną proszę tak jak w minione lata poszczególne wspólnoty: w poniedziałek – Bractwo Adoracyjne; we wtorek – Odnowa Ducha św.; w środę – młodzież; w czwartek – Służba Liturgiczna Ołtarza; piątek – dzieci; sobota – Żywy Różaniec i Domowy Kościół. Rekolekcje w tym roku w dniach od 15 do 18 grudnia, wygłosi ks. Piotr Prusakiewicz, michalita, redaktor naczelny czasopisma o aniołach i życiu duchowym pt. „Któż jak Bóg”. Już sam temat zachęca do wzięcia w nich udziału: „MAGIA CZY MISTERIUM? – wtajemniczenie w Boże Narodzenie”. Oprócz tradycyjnych spotkań podczas Mszy św. o godz. 8.00, 10.00, 18.00 i 20.00 będzie możliwość wysłuchania dodatkowych konferencjach o godz. 19.00. Tematy będą następujące: 1) Zbawienie = uzdrowienie, modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, 2) Ewangeliczne „despacito” – tajniki pracy nad sobą. Modlitwa o wylanie Ducha św. 3) Wtajemniczenie w Pismo Święte i Eucharystię. Życzę wszystkim adwentowego wyciszenia i pokoju serca, który daje Niepokalana Maryja.

ks. proboszcz Kazimierz Joniec